Beykoz halkı bayram sabahında kucaklaştı

  • 0
  • 3943
Beykoz halkı bayram sabahında kucaklaştı
Beykoz halkı bayram sabahında kucaklaştı
Beykoz halkı bayram sabahında kucaklaştı
Beykoz halkı bayram sabahında kucaklaştı

Ramazan Bayramı, sabah kılınan bayram namazıyla birlikte başladı, Beykoz halkı ilk olarak camilerde kucaklaştı.

Üç gün sürecek Ramazan Bayramı, 2 yıldır uygulanan koronavirüs tedbirleri olmadan kılınan namazla başladı.

Beykoz Serbostani Mustafa Ağa Camisi’ni dolduran Beykozlu vatandaşlar, Beykoz Müftüsü Ali Efe’nin yaptığı sohbet programıyla bayramı karşıladı.

Bayramların birlik ve beraberliğe vesile olması için çaba gösterilmesi ve dargınlıkların ortadan kaldırılması gerekliliğine vurgu yapan Müftü Ali Efe, “Kendisi için istediğini kardeşi için de istemedikçe gerçek imana ulaşamazsınız buyurmuştu efendimiz. Şu mübarek sabahta kendi nefsimiz için istediğimiz her ne güzel varsa yanı başımızdaki için de istemeliyiz. Bayramlar paylaşma mevsimidir. Büyüklerin ellerinin öpüldüğü günlerdir. Büyüklerin ellerini öpmek için vakit aramamak lazım” diye konuştu.

“..Efendimiz burnu üzere sürünsün buyuruyor”

Efe, “Annesi babası hayatta olanlar var. Bizim o keşke cümlemizi o kardeşlerimiz kurmasın, fırsat buldukça ellerinin ayaklarının içini öpsünler. Neden? Peygamberimiz’in (SAV) şu hadisini zikretmek lazım. Ramazan’a ulaşıpta affolunamamak, annesi babası hayatta olup onların dualarıyla cennetine girememek, adım anıldığında selavat getirip ona bağlılığını ifade edememek ceza gerektiren bir durumdur ki efendimiz burnu üzere sürünsün buyuruyor.” dedi.

Beykoz Müftüsü Ali Efe’nin sohbetinin ardından bayram namazı kılındı ve teşrik tekbirleri getirildi.

Beykoz Meydanı’nda kurulan tezgahlarda vatandaşlara bazı ikramlarda bulunulurken, Belediye Başkanı Aydın da vatandaşlara burada hitap etti.

Aydın, “Sevgili hemşerilerim Ramazan Bayramınızı kutluyorum, tebrik ediyorum” dedi.

“Ay yıldız bayrağımız dalgalansın inşallah”

Bir bayrama daha ulaştığı için şükrettiğini kaydeden Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, şunları kaydetti:

“Rabbime şükürler olsun bir bayrama daha bizleri ulaştırdı. Bugün sizlerle birlikte Beykoz’da merkez camisinde bayram namazını eda ettik. Şimdi de bayramlaşıyoruz. Bu anlamlı saatte dualarımız Rabbim ülkenmizi devletimizi milletimizi ve tüm mazlumları korusun. Her birinize sağlıklı bereketli bir ömür diliyorum. Ay yıldız bayrağımız dalgalanmaya devam etsin inşallah. Bunun olabilmesi, gönüllerimizi birbirine açmakla mümkün. Her birinize tekrar hayırlı bayramlar diliyorum.”

Burada vatandaşlarla bayramlaşarak bir süre sohbet eden Beykoz Belediye Başkanı Aydın ve beraberindekiler, bazı vatandaşların taleplerini de dinleyerek yardımcı olmaya çalıştı.

Bayramlaşma programına Belediye Başkanı Murat Aydın ve Yardımcısı Fatih Sağlam, Beykoz Müftüsü Ali Efe, Meclis Üyesi İdris Kurt, STK temsilcileri ile birlikte çok sayıda bölge halkı da katıldı.

Haber Merkezi

Beykoz'da bayram namazı 06.34'te kılınacak
Önceki Beykoz'da bayram namazı 06.34'te kılınacak
Dost Beykoz Gazetesi Ekim 2023... 243. Sayı
Sonraki Dost Beykoz Gazetesi Ekim 2023... 243. Sayı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz