Beykoz halkı Başkanlık zaferini böyle kutladı

  • 25.06.2018 00:34
  • Güncelleme: 21.02.2020 10:13
  • Okunma: 17118 kez
  • Yorum: 0
Yeni yönetim biçimi olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni hayata geçiren 24 Haziran Seçimleri’nde elde edilen zafer Beykoz’da büyük bir coşkuyla kutlandı.
Beykoz halkı Başkanlık zaferini böyle kutladı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin çağrısı üzerine gerçekleştirilen erken seçimi AK Parti kazandı. En erken kutlamalara başlayan ilçe ise Beykoz oldu.

Türkiye’nin yeni yönetim bicimi olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni hayata geçiren 24 Haziran Seçimleri’nden elde edilen zafer Beykoz’da büyük bir coşkuyla kutlandı. Kutlamayı AK Parti ve MHP'li seçmenler birlikte yaptı.

AK Parti teşkilatlarının büyük bir çaba gösterdiği seçim kampanyasının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’nin zaferiyle sonuçlanması Beykoz’da büyük bir coşkuya yol açtı.

Beykoz seçmeni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’ye yine büyük teveccüh gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti, Beykoz'da  Türkiye ortalamasının çok üzerinde oy aldı. AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç ise daha önce hedeflerinin Türkiye Genelinin üzerine çıkmak olduğunu açıklamıştı.

Oy verme işlemin saat 17.00’da tamamlanmasının ardından açılan sandıklardan çıkan sonuçlar Türkiye genelin olduğu gibi Beykoz’da da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’nin zaferini ilan etti.

Açılan sandık oranın yüzde 95’e ulaşmasıyla AK Partililer kutlamalara başladı. AK Partililerin kutlamalarına Cumhur İttifakı’nın ortağı olan MHP’li seçmenlerde katıldı.

AK Parti’nin Kavacık’ta ki İlçe Başkanlık Binası’nın önünde başlayan kutlamalar daha sonra Kavacık Kavşağı’nda devam etti. Kavacık Kavşağı’nda toplanan 2 bin dolayında vatandaş saatlerce eğlendi… Havaii fişek gösterileri Beykoz’da gökyüzünü aydınlatırken, kutlama alanına gelen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç büyük bir coşku ve tezahüratlarla karşılandı.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker balkondan vatandaşları selamladı. Partilileri balkondan selamlayanlar arasında daha önce AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı yapan ve hali hazırda İBB Başkan Danışmanlığı görevini yürüten Adem Sefer’de vardı.

Kavacık’ta ulaşım durdu…

Beykoz’da yapılan zafer kutlaması sırasında Kavşakta toplanan binlerce vatandaşa, birde araçlarıyla destek veren sürücüler eklenince Kavacık’ta hayat durdu. Saatlerce havai fişekler atıldı, araçların kornaları ise hiç susmadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Huber Köşkü’nde basın mensuplarına yaptığı açıklama ise Kavacık Meydanı’nda kurulan dev ekranda izlendi. O anlar da vatandaşlar coşku seli yaşadı.

Erdoğan’ın konuşması sonrası sözü AK Parti Beykoz Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Cengiz Kasaroğlu, yaptı.

Cengiz Kasaroğlu: “Yine muhteşemsin, yine çok güzelsin”

Kasaroğlu sözlerine “Bir başkasın Beykoz, yine muhteşemsin, yine çok güzelsin” şeklinde başladı. Kasaroğlu, “Bu başarı hepimizin başarısı, hepimizin bayramıdır. Ramazan ayı demedik, susuzluk çekiyoruz demedik. Hepimizin başta Beykoz olmak üzere ülkemizin daha ileriye gitmesi için ilçemizin sokaklarını sonuna kadar arşınladık. Lütfen burada sizlere hitap edenleri değil, kendinizi alkışlayın” dedi.

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker ve Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf da birer konuşma gerçekleştirdi.

Furkan Çeliker: “Risk alarak koşmaya devam edeceğiz”

Kavacık Meydanı’nda toplanan kalabalığa teşekkür eden Başkan Çeliker, “Koşacağız, koşacağız, risk alarak koşacağız” cümlesiyle sözlerini tamamladı.

Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, 15 Nisan günü R. Şahin Köktürk Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen 6. Olağan Kongrede Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘kapı kapı gezeceklerine dair’ söz verdiklerini hatırlattı.

Gaye Zayıf “Cumhurbaşkanımıza olan sözümüzü tuttuk”

Zayıf, “AK Kadınlarımın başları hep dik olsun. Sizler Ramazan ayı demediniz, evde çocuğum var demediniz, bayram demediniz, yorulduk demediniz. Hep birlikte Beykoz’un 8 bin 192 sokağını birlikte gezdik. Cumhurbaşkanımıza kongremizde kapı kapı gezeceğimize söz verdik ve hamdolsun sözümüzü tuttuk.” diye konuştu.

Yücel Çelikbilek: "Bayramın kutlu olsun Beykoz"

Alkışlar ve tezahüratlar eşliğinde mikrofona gelen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, yapmış olduğu konuşmada, 24 Haziran’ın birgün dünyanın bayramı olabileceğini söyledi.

 

Çelikbilek şunları söyledi: Çok değerli İlçe Başkanı, Kadın Kolları ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, çok değerli teşkilat mensubu kardeşlerim, il yöneticim... Hepinizi en kalbi duygularımla bu güzel akşamda yürekten selamlıyorum. Sefalar getirdiniz. Bu akşam Beykoz'un değil sadece Dünya'nın bayramıdır. 24 Haziran bir gün dünyanın bayramı olarak kabul edilirse şaşmayın. Çünkü Türkiye artık yeni bir döneme girdi. Eski sistem geride kaldı. Yeni sisteme bütün gönülden halkımızın desteğiyle merhaba dedik. Bu sistemi getiren siz değerli kardeşlerimi gönülden selamlıyorum. Hepinizi muhabbetle selamlıyorum.

“AK Parti bayrağını hiç yere indirmediniz”

Değerli Beykoz halkı, 2002'den bu yana AK Parti bayrağını hiç aşağı indirmediniz. Beykoz'da her seçimde üstte tuttunuz. Bugün de onu yaptınız. Hem İstanbul'un, hem de Türkiye'nin ortalamasının üzerinde ufuklara ışık tutunuz.

“Allah sizlerden razı olsun”

Bu ramazan ayında bu seçim çalışmasını yapmak yürek isterdi, cesaret isterdi. Ne gerekiyorsa hepsini gösterdiniz. Kapıları ve sokakları tek tek arşınladınız. Sizin izninizle Beykoz, AK Parti'nin bir kalesi olduğunu gösterdi. Sizleri yürekten kutluyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Hanefi Dilmaç: “Yaklaşık 65 gündür çalışıyoruz”

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’ta teşkilatının bütün kademelerine teşekkür ederek başladığı konuşmasında, yaklaşık 65 gündür çalıştıklarını söyledi.

“İyi ki varsınız sevgili Beykozlular”

“Beykoz! Esselamualeyküm. Rabbime hamd ediyorum ki, böylesine güçlü bir teşkilat ve böylesine güzel bir ortamda sizlerle birlikte olmaktan Allah'a hamd ediyorum. İyi ki varsınız! Sevgili Beykozlular çok teşekkürler. Çok çok teşekkürler. Bireysel olarak teşekkür etmem gereken insanlar var. Benimle birlikte yol yürüyen teşkilat mensuplarıma, SKM Başkanıma, Gençlik ve Kadın Kolları Başkanıma, Belediye Başkanıma, İl yönetim kurulu üyelerimize ve İl Başkanımıza çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuşan Başkan Dilmaç, Beykoz’da almış oldukları oy oranının yüzde 56 olduğunu hatırlattı.

“Beykozlulara teşekkür ediyorum”

AK parti Beykoz İlçe başkanı M. Hanefi Dilmaç konuşmasına şöyle devam etti: “Bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmalarda bizleri yalnız bırakmayan siz değerli Beykozlulara çok teşekkür ediyorum. Birlikte biz çok büyük başarılara imza attık. Beykoz'da almış olduğumuz oy oranı %56'dır. Bu 56'lık oranı almak çok kolay olmadı. Yaklaşık olarak 65 gündür çalışıyoruz. Bu 65 gün içerisinde önce ilçe başkanı seçildim. Bir çok hizmeti teşkilat mensubu arkadaşlarımla yaptım. Yaklaşık olarak 184 bin seçmeni birebir evlerinde ziyaret ettim. Bu ziyaret esnasında; bizimle birlikte kadın kolları, gençlik kollarında görev yapmış, ana kadememizde görev yapmış, meclis üyelerimiz ve tüm kardeşlerimiz gece gündüz demeden, yaklaşık olarak 20 saat mesai yaptık ve sıkılmadık el bırakmadık. Benimle birlikte bu emeği vermiş olan kardeşlerime de çok teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından partililerle birlikte horon oynayan Hanefi Dilmaç’ı kutlamalar sırasında eşi Filiz Dilmaç ve diğer aile fertleri de yalnız bırakmazken, Dilmaç kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen partilileri de kırmadı.

Ak Partililerin 24 Haziran 2018 Seçimleri’ne elde ettikleri zaferin kutlama programı gece saat 00.30 sıralarında son buldu.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz