Beykoz Halk Eğitim'de Topuz dönemi

  • 0
  • 14407
Beykoz Halk Eğitim'de Topuz dönemi
Beykoz Halk Eğitim'de Topuz dönemi
Beykoz Halk Eğitim'de Topuz dönemi
Beykoz Halk Eğitim'de Topuz dönemi
Beykoz Halk Eğitim'de Topuz dönemi

Beykoz Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği Başkanı Osman Topuz, ilçedeki yerel basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesislerinde düzenlenen kahvaltısıda Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Mamur, Okul Aile Birliği Yönetimi ve ilçe basını katıldı.

Toplantıda konuşan Mustafa Mamur, Beykoz Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliğinin Osman Topuz Başkanlığında yeniden oluştuğunu hatırlattı.

Bu yıl görevinin 5. yılında olduğunu belirten Mamur, "Biz Halk Eğitim Merkezi olarak kurs açıyoruz ve bu kursları da sizin sayenizde duyuruyoruz. Bu konuda eksikliğimiz olduğunu biliyoruz. Sizlerle hep birlikte olmak istedik. Sağ olsun, yeni bir Okul Aile Birliği olunca yeni yönetimin düşüncesiyle sizlerle birlikte olalım dedik. Sizleri bizim etkinliklerimizde görmek istiyoruz. Birkaç etkinliğimiz oluyor ama yıl sonunu dolu dolu geçiriyoruz. Bunları daha fazla halka duyuralım ki sayımız artsın. Sizlerin haberlerinde bizler yer almak istiyoruz." dedi.

"Bu işi de sizin sayenizde yapacağız"

Talep üzerine yeni göreve geldiklerini ve icra ettikleri sanatın bunda etkisi olduğunu kaydeden Beykoz Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği Başkanı Osman Topuz, "Halk Eğitim Merkezinde hizmet etmek istedik. Beykoz'a ses getirelim. Bu işi de ancak sizin sayenizde yapacağız, siz varsanız biz varız. Beykoz basını olarak hiç ayrım yapmadan hepinize aynı mesafede olacağımın sözünü verebilirim." diye konuştu.

"Daha önceki yönetimlerde olmayan bir şeyi yaptık"

Birtakım çalışmaları sürdürdüklerini ve bu kapsamda Beykoz Belediyesinden bazı talepleri olduğunu ifade eden Topuz, "Çalışmalarımız var, Beykoz Belediyesinden isteklerimiz var. Başkan, Başkan yardımcıları ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüşüyoruz. Çalışmalarımız doğrultusunda hocalarımızı da aramıza aldık. Daha önceki yönetimlerde olmayan bir şeyi yaptık. Ne yapılması gerektiğini onlardan öğrenmeliyiz. Kooperatifleşme yönünde adım atacağız. Belediyemizden yer tahsisi yapmaya çalışacağız. Kursiyerlerin yaptığı ürünlerin oralarda satışa çıkarılmasını sağlamaya çalışacağız. Mücadele edeceğiz, her yaptığımız işi size duyurmak zorundayız." ifadelerini kullandı.

Önceki Okul Aile Birliğinin 'iş ve sağlık sorunları' nedeniyle istifa ettiğine işaret eden Topuz, "Aralık 2019'da Olağanüstü Genel Kurul yapılması sonrası yeni yönetimi oluşturduk." dedi.

Topuz, şunları söyledi:

"Beykoz Halk Eğitimi Merkezi Okul Aile Birliği olarak amacımız Okul Aile Birliği Yönetmeliği kapsamında Halk Eğitim Merkezinin halk ile bütünleşmesini gerçekleştirmek, kursiyerler ile işbirliğini sağlamak, desteklemek, Halk Eğitimin geliştirici ve daha fazla bilinir hale gelmesinde, tanınmasında Halk Eğitimi Merkezi yönetimi ile beraber çalışmaktır."

"Halk Eğitimi Merkezince gerek eğitim öğretim dönemi içinde gerekse eğitim öğretim dönemi sonunda planlanan kurs, seminer, tiyatro, sanat, gezi, kermes ve benzeri etkinliklere katkı sağlamak Halk Eğitim Merkezi ile Sivil Toplum Kuruluşları arasında köprü olmak, beraber hareket etme vazifesini üstlenmek gibi çalışmalarımız olacak."

Haber Merkezi

İstanbul'da en fazla yağmur Beykoz'a düştü
Önceki İstanbul'da en fazla yağmur Beykoz'a düştü
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz