Beykoz hafta sonu festivale doyacak

  • 0
  • 14113
Beykoz hafta sonu festivale doyacak
Beykoz hafta sonu festivale doyacak
Beykoz hafta sonu festivale doyacak
Beykoz hafta sonu festivale doyacak

Beykoz Belediyesi kış aylarının yaklaşmasıyla ilçe halkının doyasıya eğleneceği iki festival düzenliyor.

Hafta sonu eğlenceye doyacak olan Beykozlular, cumartesi günü 5. Beykoz Kanlıca Yoğurt Festivali'ne, pazar günü ise Balık Tutma Yarışmasına katılabilecek.

Beykoz'un meşhur tadı Tarihi Kanlıca Yoğurdu'nun tanıtılacağı "5. Beykoz Kanlıca Yoğurt Festivali'nde lezzet ve müzik şöleni yaşanacak. Festivalde 5 bin yoğurt ikram edilecek.

İstanbulluların ilgi göstermesi beklenen, Tarihi Kanlıca Meydanı'nda yapılacak festival "Yoğurt Mayalama Yarışması"yla başlayacak. Ev hanımlarının mayaladığı yoğurtların görücüye çıkacağı festivalde ünlü gurme ve şefler en iyi yoğurdu seçecek.

Yarışmasının birincisine bin 500, ikincisine bin 200, üçüncüye 900 TL ödül verilecek.

15-25 yaş arasındaki gençlerin en kısa sürede en fazla yoğurdu yemek için yarışacağı "Yoğurt Yeme Yarışması" ise renkli görüntülere sahne olacak. Masadaki yoğurdu ilk bitiren ödülü kapacak.

Ziyaretçilerin yoğurda doyacağı etkinliğin kapanışında, enstrümansız icra edilen bir müzik türü olan, Acepella Müziği'nin Türkiye'de sevilen temsilcisi "SesVerSus" grubu konser verecek.

Boğaz’ın balıkçı köyleriyle ünlü ilçesi Beykoz, bereketiyle yüzleri güldüren av sezonunda, pazar günü halka açık ve ödüllü “Balık Tutma Yarışması”na da ev sahipliği yapacak.

Beykoz Belediyesi tarafından ilçenin su ürünleri potansiyeline dikkat çekmek ve balık tutmayı teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmada katılımcılar en çok ve en büyük balığı tutmak için olta atacak.

Boğaz’ın en bereketli noktalarından Çubuklu sahilinde renkli görüntüler oluşturacak etkinlikte katılımcılar “En Büyük Balığı Yakalama” ve “En Çok Balığı Tutma” kategorilerinde hünerlerini sergileyecek.

İstanbulluların ve amatör balıkçıların ilgi göstermesi beklenen yarışmada en çok ve en büyük balığı tutan yarışmacılar tam altın ödülünün sahibi olacak. İkincilere yarım, üçüncülere de çeyrek altın verilecek.

 “Balık Tutma Yarışması” heyecanına, Karadeniz Müziği’nin sevilen ismi Alamatra Grubu ve horon ekibi hareketli türküleriyle eşlik edecek.

5. Kanlıca Yoğurt Festivali 23 Ekim Cumartesi saat 13.30'da Kanlıca Meydanı'nda, Balık Tutma Yarışması ise 24 Ekim Pazar günü saat 12.00'de Çubuklu Sahili'nde başlayacak.

Haber Merkezi

Büyü-Yorum
Önceki Büyü-Yorum
Beykoz’da Boğaza nazir iftar çadırı dolup taşıyor
Sonraki Beykoz’da Boğaza nazir iftar çadırı dolup taşıyor
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz