Beykoz Hacı Numan Ortaokulu matematiği kodluyor

  • 0
  • 10189
Beykoz Hacı Numan Ortaokulu matematiği kodluyor

Beykoz Hacı Numan Ortaokulu, e-Twinning deki birçok projede yer alan sayılı okullardan biri oldu.

Yapılan bu projelerle, eğitimde yenilikçi, araştıran, öğrenmeye hevesli ve sürekli kendini geliştiren bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Hacı Numan Ortaokulu’nun yeni projesi, “MATEMATİĞİ KODLUYORUM” oldu.

Matematiği sevdirmeyi amaçlayan “Matematiği kodluyorum” isimli e-Twinning projesinin; 1 Romanya, 9 Türk, toplam 10 ortaklı, 7-16 yaş grubunu içeren Türkçe-İngilizce uluslararası bir ESEP e Twinning projesi olduğu ifade edildi.

“Matematiği Kodluyorum” projesinin, özel eğitim, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kademesindeki öğrencilerin matematik derslerindeki zorlandıkları konuları ritim, drama, görsel ve işitsel kod tekniklerini kullanarak öğrenmelerini eğlenceli hale getirirken kalıcı öğrenmeyi de sağladığı kaydedildi.

Hacı Numan Ortaokulu’nda, Özel Eğitim Sınıfı öğrencileri ile yürütülen projede, öğrenme güçlüğü olan öğrencilerin Matematik dersinde ilerlediklerini ve öğrenme güçlüklerinin büyük oranda azaldığının görüldüğü dile getirilirken, projenin sadece Matematik dersinde değil diğer derslerde de etkisini gösterdiğine vurgu yapıldı.

Öğrencilerin akademik gelişiminin yanı sıra öğrendikçe sosyal becerilerinin geliştiği ve kendilerine olan güvenlerinin arttığı da gözlemlendi.

Haber Merkezi

Beykoz’da Fatih Mumcu adına vefa turnuvası yapılacak
Önceki Beykoz’da Fatih Mumcu adına vefa turnuvası yapılacak
Beykoz’da İlçe Milli Eğitimin kararı tepki çekti
Sonraki Beykoz’da İlçe Milli Eğitimin kararı tepki çekti