Beykoz güzellerinin salonları denetlendi

  • 12.08.2016 15:15
  • Güncelleme: 12.08.2016 15:17
  • Okunma: 5787 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri güzellik salonlarında hijyen ve ruhsat denetimi yaptı.
Beykoz güzellerinin salonları denetlendi

İlçe Sağlık Müdürlüğü ile Beykoz Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü ve Ruhsat Denetim Müdürlüğü ekiplerinin ortak düzenlediği denetimde, Beykoz’da faaliyet gösteren Güzellik Salonlarına yönelik çalışma yapıldı.

İlçenin farklı yerlerinde ruhsatlı olarak çalışmalarını sürdüren Güzellik Salonlarına gerçekleştirilen denetimlerde salonlar hijyen koşulları, evrak eksiklikleri ve mekan koşullarının uygunluğu açısından değerlendirilirken, cihaz, alet ve ekipmanlarının yönetmeliklere uygun olup olmadığına bakıldı. Güzellik Salonlarında kullanılmaması gereken aletler tespit edilerek, kaldırılması sağlandı.

Ayrıca,  lazer, mezoterapi, epilasyon işlemleri cihazlarının kontrolü yapılarak çalışma şartları hakkında bilgiler verildi. Yasaların öngördüğü kurallara uygun olmayan ve halk sağlığını tehdit eden mekanlarda gerekli tedbirlerin alınmasını sağlayan ekipler, ruhsat ve vergi levhalarına bakarak, denetim tutanağı tuttu. Kurallara uymayan iş yerleri hakkında, yasal işlemler uygulandı.

İlçe Sağlık Müdürlüğü ile Beykoz Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü ve Ruhsat Denetim Müdürlüğü ekiplerinin ortak denetimleri düzenli olarak devam ediyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Salon, Güzellik, Denetim

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz