Beykoz Gümüşsuyuspor’da futbol okulu kayıtları başladı

  • 0
  • 5079
Beykoz Gümüşsuyuspor’da futbol okulu kayıtları başladı
Beykoz Gümüşsuyuspor’da futbol okulu kayıtları başladı
Beykoz Gümüşsuyuspor’da futbol okulu kayıtları başladı

İstanbul 1. Amatör Ligde Beykoz’u temsil eden Gümüşsuyuspor'da 2020 Yaz Dönemi Futbol Okulu çalışmaları belirlenen standart kurallar gözetiminde başladı.

Gümüşsuyuspor Tesislerine yapmış olduğumuz ziyarette, yeşil - beyazlı ekibin futbol okulunun hafta sonunda yapmakta olduğu ikinci antrenmana denk geldik.

Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı ve İASKF Genel Sekreteri Asım Özdemir, Bisk Yönetim Kurulu üyelerinden Mustafa Babuz ve aynı zamanda Gümüşsuyuspor Kulüp Başkanı da olan Şeref Kurtuluş'u koyu bir sohbet anında yakaladık. 

Asım Başkan Pandemi süreci sonrasında Halı Sahaların açılması konusunda verilen karar sonrasında 25 maddelik bir kuralların da tebligatlarının kulüplere yapıldığını ifade ederken, "Bilindiği üzere zorlu bir süreci hep birlikte yaşadık ve de yaşamaya devam ediyoruz. Biz de bu kapsamda faaliyetlere başlayan spor sahalarımızda, tesislerimizde incelemeler yapmaktayız. Gümüşsuyu Spor Kulübü tesislerimizde de bu kapsamda incelemelerde bulunduk. Alınan önlemler nedeni ile Şeref Başkanımız nezdinde teşekkürlerimiz ilettik" dedi.

Gümüşsuyu Spor Kulübü Başkanı Şeref Kurtuluş ise Pandemi sürecini en az hasar ile atlatma düşüncesinde olduklarını ifade ederken, "Belirlenen kuralların hepsine uyma yolunda çalışmalarımız devam etmekte. Asım Başkanımızın olumlu izlenimler ile ayrılması bizler de mutlu etti " şeklinde konuştu.

Gümüşsuyuspor Genel Kaptanı Mustafa Kurtuluş ise Pandemi sürecinde Kulüp Binalarında ciddi bir çalışma  yaptıklarını söylerken, " Öncelikle Pandemi sürecinde tesis odalarımızda baştan sona değişim, yenileme çalışması yaptık. Çok güzel, sağlıklı, hijyenik bir ortamı ortaya çıkardık. Halı Sahaların açılması ile birlikte biz de sahası olan kulüpler gibi devletimizin ilgili birimlerinin belirlediği kriterler doğrultusunda hazırlıklarımı yaptık, ve ilk maçlarımız oynanmaya başladı. Akabinde Yaz Dönemi Futbol Okulumuzu açık. Kamil Çolak Hocamıza Futbol Direktörü kimliği ile her türlü yetkiyi verdik. Şu anda 25 futbolcu ile ikinci hafta çalışmalarımız, antrenmanlarımız devam etmekte " diye konuştu.

Mustafa Kurtuluş 2020-21 Sezonunda İstanbul Süper Amatör Ligde mücadele etme düşüncesinde olduklarının altını çizerken, "Bu kapsamda beklentimiz o ki Federasyonumuzdan bizim gibi gruplarını ikinci sırada bitirip, Play-Off maçı oynamış ve kaybetmiş takımlara da bir şans verileceği düşüncesindeyiz. Biz bunun ikinci transfer dönemi için iki ayrı plan belirledik. Yani hem Süper Amatör ligde oynayacak, hem de 1.Amatör Ligde mücadele edecek iki ayrı listemiz var, her şeyin hayırlısı" şeklinde konuştu.

Gümüşsuyu Spor Kulübü Futbol Direktörü Kamil Çolak ise yapmış olduğu değerlendirmede, " Pandemi süreci boyunca camianın tüm katmanları gibi bizler de gelişmeleri dikkatle takip ettik. Bu süre zarfında halı sahalar da kapalı idi. İlk etapta yönetim kurulumuzun özverili çalışması sonucu tesislerimizdeki özellikle soyunma odaları ilçenin en sağlıklı, hijyen, kullanışlı yeri haline geldi. Öte yandan Halı Sahalarının açıldığının ilan edilmesi ile birlikte, Futbol Okulumuzda antrenmanlarımız başladı. Şu anda ikinci hafta antrenmanlarımıza başlamış bulunmaktayız, 2 sporcumuz katılım sağladı. İleriki haftalarda özellikle memleketlerinden dönen bölge sakinlerinin çocuklarının da katılımı ile sayının çok daha fazla olacağını sanıyoruz. Gerçi biz sayıya takılı kalma düşüncesinde değiliz, öncelikle çocuklarımızı sporla buluşturabiliyorsak ne mutlu bize. Her gelen çocuğumuz illa da futbolcu olacak da değil. Hedefi olan, beklentisi olanlar da elbette var ancak bizim onları sağlıklı, zinde bireyler olarak hayata hazırlama görevimiz de var.” diye konuştu.

Kamil Çolak, futbol okullarına ilişkin verdiği bilgi notunda ise , "futbol okulumuzda 3 tane akademisyen beyso mezunu hocalarımızla 6 - 14 yaş kayıtlarımız devam ediyor... Çocuklarını kayıt ettirecek velilerimiz bizlere 0543 807 38 82 ve 0535 410 45 23 numaralardan ulaşabilirler" dedi.

Spor Servisi

Kız arkadaş, erkek arkadaş cinayetleri
Önceki Kız arkadaş, erkek arkadaş cinayetleri
​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor
Sonraki ​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor