Beykoz, Gümüşsuyuspor’a destek gecesinde buluştu

  • 24.02.2018 13:14
  • Güncelleme: 24.02.2018 19:13
  • Okunma: 8443 kez
  • Yorum: 0
Süper Amatör Lig’e yükselen Gümüşsuyu Spor Kulübü’ne destek gecesinde Beykoz’un birçok tanınmış ismi bir araya geldi.
Beykoz, Gümüşsuyuspor’a destek gecesinde buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen gecede, Başkan Çelikbilek, “11 torun sahibi bir dedeyim. Çok kısa zaman içerisinde sahanızı sizlere teslim edeceğiz” dedi.

“Gümüşsuyu’nun havası da, suyu da farklıdır”

Gümüşsuyu Spor Kulübü’nün sporcularına teşekkür ederek sözlerine başlayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Ayaklarına, yüreklerine sağlık bu başarıyı Gümüşsuyu Mahallemize armağan etmiş oldular. Ben buradaki herkesten daha çok Gümüşsuyuluyum desem eksik olmaz. Beykoz’daki hayatıma buradan başlamıştım. Bu nedenle Gümüşsuyu benim için çok daha özel bir mahalledir. Her ne kadar şu anda Gümüşsuyu’nda oturmuyor olsam da İstanbul’a geldikten sonra gözümü açtığım ilk yer Gümüşsuyu Mahallesi olmuştu. Gümüşsuyu’nun insanı da havası da bir farklıdır. Komşuluk burada çok farklıydı. Bahçeler neredeyse herkesin bahçesiydi. Buranın çocuklarının bahçesiydi. Buradaki insanlar bahçesini herkese açar, neden bahçemden meyve koparıyorsun diyen birisini göremezsiniz” diye konuştu.

“… çok farklıydı. Bir kısmını tükettik”

Yaz aylarının Gümüşsuyu Mahallesi’nde bir başka karşılandığı değerlendirmesinde bulunan Çelikbilek, “En güzel meyveler burada yetişirdi. Kirazıyla başlardınız, İstanbul’un en güzel siyah dutu burada yetişirdi. Gümüşsuyu çok farklıydı. Şimdi onların bir kısmını tükettik. Yok olunca Gümüşsuyu’nun değeri azalmış gibi oldu” ifadelerini kullandı.

“Sahanıza en kısa zamanda kavuşacaksınız”

Konuşması sırasında, 11 torunu olduğunu belirten Çelikbilek, “Buradaki çocuklarımız madem bize dede demişler ben de onların boyutuna göre sahalarını ufaltayım. Latife yapıyorum. 11 torun dedesi olarak bana dede denilmesinden tabii ki gocunmam. Böyle bir şey söz konusu değildir. Arkadaşlarımız şu anda çalışmalarını yapıyorlar. İhalesi de yapıldıktan sonra sizler sahanıza kavuşacaksınız. Biz aslında sizlere çok daha farklı bir tesis düşünüyoruz. Detayları çok belli değil ama bu da bir müjde olarak aklınızda kalsın” şeklinde hitap ederek Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının Suriye’nin Afrin bölgesindeki Zeytin Dalı Harekatı’na yönelik operasyonlarında başarılar diledi.

Çelikbilek’in konuşmasının ardından Gümüşsuyu Spor Kulübüne desteklerinden dolayı İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (İASKFL) Başkanı Ali Düşmez’e, Beykoz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Bülent Küçük’e ve emeği geçenlere teşekkür plaketi verildi.

Plaket töreninin ardından misafirlere Gümüşsuyu Spor Kulübü’nün başarılarının anlatıldığı kısa sinevizyon katılımcılara izletildi.

Programın sunuculuğunu ise Mustafa Babuz yaptı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz