Beykoz Göksu’da 15 Temmuz Gaziler Köprüsü Açıldı

  • Güncelleme: 08.03.2020 17:49
  • Okunma: 13605 kez
  • Yorum: 1
Beykoz Göksu Mahallesi’nde yapımı tamamlanan köprü ve oto yolun açılışı yapıldı. Köprünün adı ise 15 Temmuz Gaziler Köprüsü oldu.
Beykoz Göksu’da 15 Temmuz Gaziler Köprüsü Açıldı

Beykoz Belediyesi Göksu’da ulaşımı kolaylaştıracak, ilçeye yeni bir vizyon kazandıracak, trafiği ve bölge halkını rahatlatacak modern Göksu köprüsü ve bağlantı yollarının yapımını tamamlayarak açılışını gerçekleştirdi.

Köprüye 15 Temmuz’da vatan uğruna şehit olmayı göze alarak yola çıkan ve gazilik mertebesine erişenlerin ölümsüzleştirildiği "15 Temmuz Gaziler Köprüsü" adı verildi. Beykoz Belediyesi tarafından yaptırılan Göksu Köprüsü Yeni Mahalle ve Göztepe Mahallelerini birbirine bağlıyor.

Maliyetinin tamamının Belediye bütçesinden karşılandığı, bağlantı yolları ve dere ıslahıyla birlikte 3 milyon 100 bin TL’ye yapımı tamamlanan köprü, 12 metre genişliğinde ve 17 metre uzunluğunda imal edildi. Köprünün her 2 tarafına 1,50 metre genişliğinde yayalar için yürüyüş geçidi yapıldı.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve slayt gösterimiyle başlayan açılış programına; Beykoz Kaymakam Vekili Şile Kaymakamı Salih Yüce, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları Salim Öztürk, M. Hanefi Dilmaç, Mahmut Gülbasar, Muharrem Kaşıtoğlu, meclis üyeleri, muhtarlar, STK ve Siyasi Parti üyeleri, şehit ve gazi aileleriyle birlikte mahalle sakinleri katıldı. 

Beykoz Kaymakam Vekili Şile Kaymakamı Salih Yüce, köprülerin ulaşımın en önemli araçlar olduğunu vurgulayarak, köprü yapımında emeği geçenlere ve Başkan Çelikbilek’e şükranlarını sundu.

Başkan Çelikbilek,Beykozlulara ne yapsak azdır”

Başkan Çelikbilek, “Yapımını büyük bir hızla tamamladığımız Göksu Köprüsü’nü Beykozlu hemşerilerimin hizmetine sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İnsanlara iyilik yapmanın bir yöntemi de yol yapmaktır. Biz de bu yolları yaptık. Bu bir sevda işi. Göksu deresinin kenarında oturanların zaman zaman zorlandığını biliyoruz. Buraya gerekli olan köprüyü yapmamızın mutluluğunu yaşıyoruz. Beykozlulara ne yapsak azdır. Belediye olarak Beykozlulara katkımız sürecek. İyi işlerimizde yanımızda olun. Allah bizlere her daim hayırlı işler yapmamızı nasip etsin. Bölgemizin önemli bir ihtiyacını karşılamış olacağı, ulaşımda kolaylığın yanı sıra bölgenin güvenliği de sağlayacağı köprümüzün hayırlara vesile olmasını diliyorum." diye konuştu.

Programın sonunda gaziler ve protokol üyeleri sahneye davet edilerek Beykoz Şarkısı eşliğinde hep birlikte kurdele kesimi yapıldı. Ardından Başkan Çelikbilek, sürücü olarak köprüden geçen ilk kişi oldu.

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

Hasan Tas (4 yıl önce)

Saka degil mi bu? Gercek olamaz. Birisi bunun saka oldugunu soylesin. Siz 15 Temmuz'un adini kanalizasyona veya ufak tefek yerlere verirseniz onu en kisa zamanda dejenere edersiniz. Bu kadar ayaga dusurmeyin. CB birsey dedi diye illa suyunu cikarmayin lutfen.

Yorum Yaz