Kültür

Beykoz Giresunluların geleneksel buluşması

Beykoz Giresunluların geleneksel buluşması
07.05.2017 21:06
| | |
9269

Beykoz Giresunlular Derneği, geleneksel olarak gerçekleştirdiği 28. Kaymakdonduran Şenliğinde hemşerilerini bir araya getirdi.

Beykoz Giresunlular Derneğinin her yıl Kaymakdonduran Mesire Alanında düzenlediği, geleneksel şenliği bu yıl da çeşitli sanatçıların katılımıyla renkli anlara sahne oldu.

Sabahın erken saatlerinden itibaren aileleriyle şenliğin yapılacağı mesire alanına gelen Giresunlular, kemençe ve tulum gibi Karadeniz ile özdeşleşmiş enstrümanlarla doyasıya eğlendi. Çok sayıda Giresunlunun bir araya gelerek doyasıya eğlendiği 28. Kaymakdonduran Yayla Şenliği Mavi Karadeniz TV ekranlarından naklen yayınlandı.

Akşam saatlerine kadar devam eden 28. Beykozlu Giresunlular Derneği Kaymakdonduran Şenliği bu yılda birçok tanınmış ismi ağırladı. TBMM Başkanvekili M. Akif Hamzaçebi, Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, İstanbul Milletvekili Hasan Turan, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Teftiş Kurulu Başkanı Mustafa Tahmaz, Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları Salim Öztürk ve Muharrem Kaşıtoğlu, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, meclis üyeleri, çeşitli parti ve STK temsilcileri, eski ve yeni dernek yöneticileri şenlikte buluştu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Giresunlular Şenliğinde vatandaşlara seslenerek, 28 yıldır bu şekilde bir araya gelebilmenin takdir edilecek bir başarı olduğunu söyleyerek bütün Giresunluları tebrik etti.

Türk Kızılayı da düzenlenen yayla şenliğine kan bağış aracı ile katılarak Giresunluların kan bağışlarını kabul etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Haberler, Giresunlular Derneği, Kaymakdonduran Şenliği, TBMM Başkanvekili, M. Akif Hamzaçebi, Giresun Milletvekili, Cemal Öztürk, İstanbul Milletvekili, Hasan Turan

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"