Kültür

Beykoz Giresunlular Derneği ilçe protokolünü ağırladı

Beykoz Giresunlular Derneği ilçe protokolünü ağırladı
2014.11.16 00:00
| | |
5471

Beykoz'un en etkili derneklerinden birisi olan Beykozlu Giresunlular Derneği, ilçe protokolünü sabah kahvaltısıyla ağırladı.

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in katıldığı toplantıda Beykoz'a dair önemli mesajlar verildi.

Beykozlu Giresunlular Dernek Başkanı Fuat Kuş, Beykoz Belediyesi'nden faaliyetlerinde yöresel konulara da değinen etkinlik yapmasını isteyerek, "Giresunlu olsun Ordulu ya da Kastamonulu olsun; bizlerin yöresel anlamda zenginlikleri var. Eğer Belediye bu konuda da kültürel etkinlikler içerisine girerse, izleyici sayısı bu tür işlerde artacaktır" şeklinde konuştu. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise Beykozlunun Beykoz'da kalması için ellerinden geleni yaptıklarını hatırlatarak, "Beykozlunun beklentilerini yükselterek, yalnızca parayı düşünüp, burayı satıp gitmesine gönlümüz razı olmuyor. Çekmeköy'e şimdiden giden insanlar olduğunu duyuyoruz, üzülüyoruz" şeklinde konuştu. Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ise özellikle ilçede asker göndermelerdeki hoyratça tutumu eleştirerek, "Eğer Beykozlu olarak sizler bu durumdan şikâyetçi değilseniz zaten yapacak bir iş yok demektir. Ancak eğer rahatsız oluyorsanız, hepimizin elele vererek bu asker gönderme işindeki yanlışların yerine doğruları getirmemiz gerekiyor" dedi.

‘3 Aralık’ta Çepniler’in belgeseli var…’

Rüzgarlıbahçe’de bulunan dernek merkezinde ilçe protokolünü ağırlayan Beykozlu Giresunlular Derneği, yöresel yemeklerin de yer aldığı bir kahvaltıda ilçedekileri bir araya getirdi. Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, Meclis Üyesi Nevzat Oral, Meclis eski Üyesi Hayrullah Usta, Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu, mahalle muhtarları ve Dernek yöneticilerinin hazır bulunduğu kahvaltı sonrası konuşmalara geçildi. İlk olarak söz alan Beykozlu Giresunlular Derneği Fuat Kuş, 3 Aralık Çarşamba günü saat 20.00'de Beykoz Belediyesi'yle birlikte Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde bir etkinlik düzenleyeceklerini açıkladı. Giresun ve Karadeniz Çepnileri olarak bir belgesel sunumu yapacaklarını dile getiren Fuat Kuş, aynı zamanda bu konuda kitap yazmış olan Rizeli bir vatandaşın da Kavacık'ta yaşadığını öğrendiğini ve kendisini de bu sunuma davet edeceklerini belirtti.

Yücel Çelikbilek: “Davaların zararı Beykozluya dokunacak…”

Fuat Kuş'un ardından bir konuşma yapan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise Beykozlunun Beykoz'da kalmasını arzu ettiklerini ve bu konuda yapılan çalışmaların da neticeye ulaşmasını arzu ettiklerini söyledi. Beykoz'daki tapu konularında yapılan siyasetin Beykoz'a zarar verdiğinin altını çizen Başkan Çelikbilek, "Eğer mevcut davalar kaybedilirse Beykoz Belediyesi'nin kasasından 50 milyon lira çıkacak. Bunun zararı ise yine Beykozluya olacak. Tapu konularında geçmişe yönelik 25 yıldır devam eden davalar var. Bu davaların zararı ise yine Beykozluya dokunacak" dedi. Beykozlunun beklentilerini yüksek tutmayıp, paradan çok cenazesi, geçmişi ve komşularının yer aldığı Beykoz'da kalması gerektiğini ifade eden Başkan Çelikbilek, bu konuda umudunun sürdüğünü ancak aldığı haberlerin ise bunun aksi yönde olduğunu kaydetti.

Kaymakam Erdoğan: “Asker gönderme sorunu çözülmeli…”

Başkan Çelikbilek'in ardından söz alan Kaymakam Süleyman Erdoğan ise özellikle 2B konusunda Beykoz'un siyasi değil, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesinin yararlı olacağını kaydetti. Sivil toplum kuruluşlarının da desteğiyle bu konuda tüm fikirlerin ortaya konulması gerektiğine işaret eden Kaymakam Erdoğan, elinde yetki olan kişilerden de bu ortak akıl sonrası ulaşılan noktaya göre hareket etmesini istedi. İlçedeki asker uğurlamaları konusunda da zaman zaman şikâyet aldıklarını kaydeden Süleyman Erdoğan, bu konuda sivil toplum örgütleri başta olmak üzere Beykozlulardan işbirliği ve destek beklediklerini söyledi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Giresunlular Derneği, Süleyman Erdoğan, Yücel Çelikbilek, Fuat Kuş

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"