Talip ERCAN
  • 22/03/2024 Son günceleme: 22/03/2024 02:32
  • 1.979

Bu satırları okuduğunuz anda seçimlere artık saatler kalmış olabilir. Peki, adayların spora yönelik projeleri neler işte önemli olan da bu…

Her biri kendi düşüncelerini süreçte vatandaşlara aktardılar. Bakalım karşılığı ne olacak…

Karınca kararınca uzun yıllardır içe sporuna ilişkin görüşlerimiz aktardık değişik zamanlarda hep şunu önerdik ciddi bir Spor Çalıştayının yapılması ve ikinci olarak da Beykoz Gençlik ve Spor Vakfının kurulması.

Diyeceksiniz ki “Yahu Beykoz Belediyesi Spor Müdürlüğü var, İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü var, o var bu var…” hayalindeki Gençlik ve Spor Vakfında ne olacak ki? Bir anlat hele derseniz…

Bu vakıfta Mevcut Belediye Başkanı ve Temsilcisi, İlçe Spor Müdürlüğü temsilcisi, Beykoz Kulüpler Birliği temsilcisi belli başlı spor kulüp başkanları (her genel kurulda değişimli) ve olmazsa olmaz olarak Bölgesinin Anlı Şanlı İşadamları ya da temsilcileri.

Beykoz gerçekten de sporun başkenti olacak kapasiteye sahip yeter ki güzel bir Vakıf Senedi ile sporda büyük hamlelere getirecek adımlar atılırsa…

Spora yatırım yapan iş adamları ve firmaları için zaten vergi indirimleri kanunen var… İşte bunu organize edecek yönetecek bir yapıya ihtiyaç var. Yine olmazsa olmazlardan birisi güven duygusu.

İşadamlarının ve yerel yönetimin vakfa katacakları maddi karşılıklar sonrasında Beykoz’da spor tarihi ve bakış açısı sil baştan yazılacaktır. Kulüplere her yol belirli kıstaslarda verilecek yardımlar sıkı bir denetlemeye tabi olacak, her bir kuruşun adaletli dağıtımı sağlanacaktır. Yanlışa düşe, kasıtlı hata yapan spor kulüpleri sitemde çıkarılıp belli süre dışında tutulacak.

Sadece futbol değil tüm branşlarda başarılı Türkiye Şampiyonu olan sporculara ve milli takımlarda görev yapanlara hangi yaş kategorisinde olursa olsun ister ilköğretim ister üniversite burs kapıları ardında kadar açılacak. Yeter ki başarılar istikrarlı biçimde devam etsin.

Ha ben okumak istemiyorum yeter diyen bu konumdaki sporcular ise ödül yönetmeliği ile ayrıca belirli kriterlerde yardımlar yapılmalı.

Düşünün ki Beykoz bu hayali gerçekleştirirse alta gelen her bir sporcu için müthiş bir cazibe hali ortaya çıkacak.

Çok uçuk gelebilir ancak ileriki aşamalarda bir Bağımsız bir Spor Üniversitesi neden olmasın, Beykoz Spor Üniversitesi…

Ha olmazsa olmazlardan birisi de Beykoz Spor Kulübü hakkında net bir karara varmak olmalı. Tarihi şanına yakışır bir dönüşüm mutlak surette tüm imkânlar zorlanarak yapılmalı. Bu kısır döngü artık sona ermeli, yeni bir dönemin kapıları açılmalı. Bu yolda herkes gereken fedakârlığı göstermeli, yoksa Beykoz Spor Kulübü kurtulmadan diğer yazdıklarımızın hepsi boşa çıkmakta.

Yazarın Yazıları