Beykoz Gençlik Meclisi kan topladı

  • 0
  • 7263
Beykoz Gençlik Meclisi kan topladı
Beykoz Gençlik Meclisi kan topladı
Beykoz Gençlik Meclisi kan topladı
Beykoz Gençlik Meclisi kan topladı

Beykoz Kent Konseyi Gençlik Meclisi, etkinliklerine bir yenisini daha ekledi.

Beykoz Kızılay’ı ve Beykoz Gençlik Meclisi’nin iş birliğiyle Paşabahçe Meydanı’nda düzenledikleri kan bağışı etkinliği vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Tüm gün devam eden etkinlikte yedi Kızılay çalışanı görev yaparken, kan vermek üzere 82 vatandaş başvuru yaptı. Kişilerde ki bazı sağlık problemleri nedeniyle 57 ünite kan toplanabildi.

Kan bağışını gerçekleştirmek isteyen vatandaşlardan karnı aç olanlara Gençlik Meclisi tarafından köfte ekmek ve ayran ikram edildi. Kan bağışının akabinde ise bağışçılara Kızılay tarafından kan şekerlerinin düşmemesi için limonlu soda ve bisküvi dağıtıldı.Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler ile birlikte kan toplama aracını ziyaret edenler arasındaydı. Çelikbilek, kan alımı sırasında görev yapan Kızılay çalışanlarına ‘iyi çalışmalar’ dilerken kendisine yöneltilen ‘Başkanım sizde bir kan vermek istemez misiniz?’ sorusu üzerine ikilemde kaldı. Çok geçmeden kendisine yöneltilen soruya, ‘ben şu anda kan bağışlayamam ama Gençlik Kolları Başkanımız Mehmet Güler burada, o benim yerime bağışlasın’ diyerek İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler’den kan vermesini istedi.Bir ünite kan, üç kurtarılan can’ sloganıyla sabahın erken saatlerinde başlayan etkinlikte Beykoz Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Recep Yaman’da kan verdi. Kan verme işlemi sırasında gayet rahat olduğu gözlenen Başkan Yaman kampanya ile ilgili şunları söyledi:

"Beykoz Kızılay’ı ile birlikte böyle bir çalışma yaptık. Çünkü; bizler bir ünite kanın zamanı geldiğinde ne kadar önemli olduğunu ve ne şekilde hayatlar kurtardığının bilincindeyiz. Buraya gelen vatandaşlarımıza hem bunun önemini anlatmak hem de Kızılay Kan Merkezi’ne destek olmak istedik. Gayet güzel bir talep var. Umarım vatandaşlarımıza vermek istediğimiz mesajı en iyi şekilde vermişizdir. Beykoz Kızılay’ına ve vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum."Haber Merkezi

İncilere maç öncesi kutlama
Önceki İncilere maç öncesi kutlama
Tebrik Edi-yorum
Sonraki Tebrik Edi-yorum
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz