Siyaset

Beykoz Gençlik Meclisi Genel Kurulu Yapıldı

Beykoz Gençlik Meclisi Genel Kurulu Yapıldı
19.11.2017 17:07
| | |
3679

Muharrem Kaşıtoğlu’nun, bazı tartışmalar nedeniyle görevden el çektirdiği Recep Yaman’ın yerine Beykoz Gençlik Meclisi Başkanlığı’na Vahdettin Şener seçildi.

Beykozlu gençlerin projeler üreteceği ve fikirlerini dile getireceği Beykoz Kent Konseyi Gençlik Meclisi başkan ve yönetim kurulunu seçerek, yeni dönem çalışmalarına başladı.

Beykoz Kent Konseyi Gençlik Meclisi seçimli Genel Kurul Toplantısı, 19 Kasım Pazar günü, Beykoz Belediyesi Meclis Salonunda yapıldı. İlçenin farklı kesimlerinden yaşları 16-24 arasında değişen 35 gencin katıldığı genel kurulda yapılan oylamada Vahdettin Şener, 21 oyla başkanlığa seçildi.  

Toplantıyı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Kent Konseyi Başkanı Emin Yavuz,Kent Konseyi Yürütme Kurulu ve konsey üyeleri, divan üyeleri ile gençlik meclisi yönetim kurulu üyeleri takip etti.

Başkan Çelikbilek, “Beykoz gençliğini marka yapmak istiyoruz”

Beykoz Kent Konseyinin son dönemde özellikle gençleri hedef alan Bağımlılıkla Mücadele Projesini meclise getirme başarısından söz eden Başkan Çelikbilek; “Kent Konseyleri, Belediyelerin yasalarca oluşturulan, topluma hizmet veren sivil kuruluşlarıdır. Sizler de Beykoz Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri olarak ilçemizin farklı kurumlarını temsil ediyorsunuz. Geleceğin gençliği olan sizlerin, bilgi ve donanımlı, milli manevi değerlere sahip, örnek, vasıflı gençlik olmanız, çok önemlidir. Beykoz gençliğimizimarka  yapmak istiyoruz. Siz duyarlı gençlerimizi, yaptığımız birçok projede aramızda görmek istiyoruz. İnsanlığın hayırlısı, insanlara faydalı olandır. Sizler de bu yaşta bunu önemseyin. Herkese iyiliğinizin dokunmasına dikkat edin.250 bin nüfuslu ilçemizden çok dua alacaksınız. Gençlik Meclisimizin hayırlı ve başarılı olmasını diliyorum” dedi.

Kent Konseyi Başkanı Emin Yavuz: “Gençlik Meclisi Kent Konseyinin önemli bir parçasıdır”

Yavuz, “Kent Konseyi’nin en önemli yapı taşlarından birisi de Gençlik Meclisidir. Sizler, birlik beraberlik içinde Gençlik Meclisi için birlikte gençlere dokunacak, fayda sağlayacak, çözüm bulacak en önemlisi de söz hakkına sahip olacak bir yapı oluşturmaktasınız. Sayın Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’in desteğiyle önemli faaliyetlerde bulunacağımıza şüphem yok.” diye konuştu.

Beykoz Kent Konseyi üyesi Abdulkerim Afşar’ın divan başkanlığında gerçekleşentoplantıda açılış, yoklama, saygı duruşu ve İstiklalMarşı’nın ardından seçime geçildi.

Gençlik Meclisi’nin doğal üyeleri, gençlik çalışmaları yürüten dernek ve vakıflardan 1’er temsilci, ilçe sınırları içinde teşkilatını kurmuş olan her siyasi partinin gençlik kollarından 1’er temsilci,   lise ve dengi okulların öğrenci temsilcilerinden 1’er kişi,  üniversite öğrenci konseyleri, üniversite ve meslek yüksekokulları müdürlüklerine bağlı öğrenci topluluklarından 1’er temsilci ve  İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne bağlı kurumlardan 1’er temsilciden oluşuyor.

Başkanlık seçiminin ardından teşekkür konuşması yapan Vahdettin Şener,“Bu göreve layık görüldüğüm için sizlere teşekkür ediyorum. Başta her zaman gençliğin arkasında duran Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’e, Kent Konseyi Başkanımız Emin Yavuz ve bizi destekleyen tüm arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Gençlik, gelecektir. Bu anlamda Beykoz gençliğini harekete geçirerek, icracı olmaya gayret edeceğiz” dedi.

Beykoz Kent Konseyi Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu:

Başkan: Vahdettin Şener 

ASİL ÜYELER:

1.Mert Tan

2. Abdulkerim Afşar

3. Melike Çankaya

4. Ezgi Burak

5.Enes Buğrahan Topgül

6.Merve Aydınoğlu

YEDEK ÜYELER:

1.Caner Soylu

2. Yasin Baş

3. Kadir Sefa Çırak

4. Mehmet Sefa Çakan

5. Kadir Karabacak

6. Hüseyin Yıldız

7. Cevat Baran Ergün

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Beykoz Gençlik Konseyi, Vahdettin Şener, Recep Yaman

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"