Beykoz Gençlik Meclisi çalışmalarına başladı

  • 2014.09.11 00:00
  • Güncelleme: 04.11.2021 11:35
  • Okunma: 7491 kez
  • Yorum: 0
Beykozlu gençlerin ilçeye dair projeler üreteceği bir platform olan Beykoz Kent Konseyi Gençlik Meclisi yeni dönem çalışmalarına başladı.
Beykoz Gençlik Meclisi çalışmalarına başladı

Beykoz Kent Konseyi Gençlik Meclisi Genel Kurul Toplantısı, 15 Mart 2013 Perşembe günü Beykoz Belediyesi meclis salonunda yapıldı.

İlçenin farklı kesimlerinden yaşları 16-29 arasında değişen 35 gencin katıldığı meclisin ilk genel kurulunda yapılan oylamada Erdem Güler başkanlığa seçildi.

Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Kent Konseyi Başkanı Nevin Çalışkan’ın yönetiminde gerçekleşen toplantıda açılış ve yoklamanın ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Genel kurulda gençlere hitap eden Nevin Çalışkan: “Sizler Beykoz’un geleceği, ümidisiniz. Birlikten kuvvet doğar. Çalışma komisyonlarında aktif görev almanızı istiyorum. Sizlerin fikir ve projeleriniz ilçenin vizyonuna dinamizm katacak. Hiçbir zaman kendinizi kenara çekmeyin. Sizler 35 kişilik bir ekipsiniz. Kendinizi ilçe yönetiminin içinde görebilirsiniz. Buradan, geçen dönem mecliste aktif görev alan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Nevin Çalışkan’ın konuşmasının ardından başkanlık seçimine geçildi. Üyelerden 21 oy alan Erdem Güler, yeni dönem gençlik meclisi başkanı oldu. Başkanlık seçiminin ardından meclisin yürütme kurulunda yer alacak 6 asil ve 7 yedek üye belirlendi.

Yeni liste oluşumundan sonra söz isteyen Gençlik Meclisi Başkanı Erdem Güler, “İlçemizin geleceği için faydalı çalışmalar yapacağımıza inanıyorum. Hepinize desteğiniz için çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Ardından seçilen tüm üyeler kendilerini tanıtıp dilek ve temennide bulundular. Son söz olarak Kent Konseyi Başkanı Nevin Çalışkan tüm üyeleri kutlayarak, “Katılım gösteren tüm gençleri kutluyor derslerinizde ve işlerinde kolaylıklar diliyorum” diyerek, gençlik meclisinin yeni üyeleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Beykoz Kent Konseyi Gençlik Meclisi Yönetim Kurulu Listesi:

BAŞKAN: Erdem GÜLER

ASİL ÜYELER:

1. FİLİZ ÖNER

2. ANIL ÖZTEKİN

3. BERKAY DAL

4. BURAK KARAÇAM

5. BURAK SARIAHMETOĞLU

6. BÜŞRA AYDIN

YEDEK ÜYELER:

1. ZEYNEP TUTAL

2. HAYRETTİN CANKAYA

3. NESLİHAN KOÇ

4. ALİ TOPAL

5. MURAT DEMİRÖRS

6. RECEP YAMAN

7. EMRAH YILDIZ

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz