Beykoz Gençlik Festivali hızlı başladı

  • 26.05.2022 20:38
  • Güncelleme: 26.05.2022 20:39
  • Okunma: 1955 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi'nce organize edilen ve 19-29 Mayıs tarihleri arasında devam edecek gençlik festivali tüm hızıyla devam ediyor.
Beykoz Gençlik Festivali hızlı başladı

Beykoz Belediyesi tarafından, çocuk ve gençleri spora teşvik etmek ve yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen “Gençlik Festivali”, 25- 26 Mayıs tarihleri arasında ilçedeki okulların katılımıyla renkli etkinlere ev sahipliği yapıyor.

Türkiye’nin en büyük spor ormanı olarak kurulan Beykoz Spor Ormanı’nda gerçekleşen festivalde buluşan öğrenciler gün boyu kendileri için hazırlanan parkurlarda yarışarak hem eğlendi hem de yeteneklerini sergiledi.

Spor eğitmenleri eşliğinde yapılan festivalde öğrenciler ilk olarak arkadaşlarıyla birlikte survivor heyecanı yaşadı. Bir birinden zorlu parkurları geçmek ve rakiplerini yenmek için ter döken öğrenciler birincilik için zamana karşı yarıştı.

Ardından etnospor branşları arasında son yıllarda ilgi gören mas güreşini deneyimleme fırsatı bulan öğrenciler, cesaret, güç ve yeteneklerini sergiledi. Rakiplerin bir birine temas etmediği tek spor dalı olan mas güreşini en hızlı ve en güçlü olan kazandı.

Spor ve eğlencenin bir arada olduğu festivalde öğrencilere okçuluk eğitimi de verildi. Alanda açılan Okçuluk Atölyesi’ne katılan öğrenciler temel eğitimin ardından hedefe en iyi atışı yapabilmek için yay gerdi.

Çocuklara özel hazırlanan "Zumba Kids" ise festivale enerji kattı.

Beykoz Belediyesi de yarış ve etkinliklere katılan çocuklara çeşitli ikramlarda bulundu.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz