Beykoz Gençlik Eli Derneği

  • 24.12.2016 16:28
  • Okunma: 7021 kez

Ekrem TUNCER


Gazetemizin son yazılı baskısındaki manşet haberinde İstanbul Milletvekilimiz Metin Külünk'ün Beykoz'da Ahmet Mithat Edendi Kültür Merkezinde ki, Gençlik Eli Derneği’nin programında söyledikleri vardı.

Gazetemizin son yazılı baskısındaki manşet haberinde İstanbul Milletvekilimiz Metin Külünk'ün Beykoz'da Ahmet Mithat Edendi Kültür Merkezinde ki, Gençlik Eli Derneği’nin programında söyledikleri vardı. Metin Külünk; 15 Temmuz gecesi darbecilerin ilk darbe yedikleri yer olan FSM Köprüsü’ndeki direnişe dikkati çekmiş ve "Beykoz üzerine doktora tezi yazılmalıdır" şeklinde çarpıcı bir söylemde bulunmuştur.

İsmi Şehitler köprüsü olarak değişen Boğaziçi Köprüsünde verilen tarihi mücadelenin bir benzeri de FSM Köprüsü’nde verildiği halde fazlaca gündeme gelmedi. Geçenlerde Sabah Gazetesinden; Yüksel Aytuğ bunu köşesine taşıyarak Beykozluların direnişine dikkati çekmişti. Tabii bunda Beykoz Belediye Başkan Yardımcımız Muharrem Kaşıtoğlu’nunda katkısını es geçmeyelim. 

Beykoz Gençlik Eli Derneği de işte tam bu noktada 'YENİ BİR UYANIŞ: 15 TEMMUZ DURUŞU' ismiyle geniş katılımlı bir program tertipledi ve Beykozlu gençleri direnişin sembol isimleriyle, şehit aileleriyle ve gazileriyle bir araya getirdi. 

Başta derneğin başkanı İskender Közen olmak üzere, bu hareketin kıymetli kurucuları; Cenk Taş, Bilal Düzgün ve Fatih Sağlam dostlarım ile Mustafa Zeki Özşahin ve Cafer Yıldırım Beyazıt hocalarıma teşekkürü bir borç biliyorum. Allah bu değerli çalışmalarında muvaffakiyetler versin. 

Davete; gazetemiz yazarlarından kıymetli dostum Salih Şişman, Haber Müdürümüz Gencebay Gür ve İHH Beykoz Şube Başkanı Uğur Yoleri ağabeyimiz ile beraber katılım sağladık. Program esnasında o kadar tanıdık yüzle karşılaştım ki şaşırmadım desem yalan olur.  Beykoz'un her bir mahallesinden yüzlerce genç heyecan içerisinde salona akın etmişlerdi. Hatta öyle ki; salona giriş esnasında izdiham bile yaşandı. Birçok dostumuz organizasyonu ayakta takip ettiler. Salonun içerisindeki anlamlı coşku, kültür merkezinin dışına kadar taştı. Beykoz Gençlik Eli Derneği’nin geceye verdiği ismin 'Yeni bir uyanış:15 Temmuz Duruşu' resmen vücut buldu desek abartmış olmayız. 

Akış ile ilgili birçok şey söylenebilir, ama dikkati farklı bir yere çekmek istiyorum. Gecede Beykozlu üç şehidimiz; İsmail Kefal, Murat Akdemir ve Hasan Kaya’nın aileleri ve gazilerimizin bir kısmı hazır bulundular. Şehit ailelerinin vakur duruşları ve katılımcıların onlara gösterdikleri ilgi ve hürmet görülmeye değerdi. Şehitlerimizden İsmail Kefal'ın eniştesi Ali Balcı konuşmasında öyle anlamlı bir tespit yaptı ki katılımcıların aklına resmen çivi gibi çaktı.

'Bonzai ve benzeri uyuşturucu maddeleriyle mücadelede sonuca ulaşamazsak; ne tankın önüne çıkan genç kalır nede vatan müdafaası yapacak asker bulabiliriz'

Evet, bu hususla alakalı; 'AK Parti'nin kötü çocuğu: BONZAİ' ve 'Yaşasın Bonzai, ölü doğsun tüm bebekler' başlıklı yazılarım hala arşivde durmaktadır. Vakti olanlara okumalarını tavsiye ederim. 

Beykoz Gençlik Eli Derneği’nin kuruluş amaçları arasında önemli bir yer teşkil eden bu 'uyuşturulma' sorunu tüm meselelerin üstünde tutulmalı ve yetkililerin her ne olursa olsun; FETÖ, PKK, DHKPC vs. ile mücadele ettiği gibi bu sorunla da terör meselesi gibi uğraşması  gerektiğini düşünüyorum. 

Gençlerin beyinlerini katleden bu sorunla alakalı acilen her ilçede gençlik merkezleri oluşturulmalıdır. Bu merkezlerde gençlerin milli ve manevi değerlerimize uygun bir şekilde yetiştirilmesi ve topluma kazandırılmaları için sanatsal faaliyetlere yönlendirilmeleri gerekmektedir. Meseleye hem bilimsel, hem de manevi yönden bakılarak projeler yapılmalıdır. Ertelenen her gün binlerce genç beyni öldürdüğümüzü unutmayalım. 

Sonsöz Cumhurbaşkanımıza;

Yeni evlenen gençlerden 4 çocuk istiyorsunuz. Ama gelecek neslin uyuşturucu belasından kurtulması için neler yapıyorsunuz? Yaptığınız yollar, tüneller, köprüler vs. Bu sorunu maalesef çözmüyor. Gelin her ilçede kültür merkezleri, spor kompleksleri ve modern belediye hizmet binaları yaptığınız gibi Gençlik Merkezleri kurun ve bu batakları kurutun. 

Saygı ve hürmetlerimle

Yazarın Yazıları