Yaşam

Beykoz gazileri devletle kucaklaştı

Beykoz gazileri devletle kucaklaştı
21.09.2016 23:39
| | |
5939

Foto galeri

Beykoz Kaymakamlığı, Gaziler Günü nedeniyle ilçede ikamet eden gazi ve aileleriyle İBB Koru Tesisleri’ndeki akşam yemeğinde bir araya geldi.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı'nın ev sahipliğinde düzenlenen yemeğe Beykoz Cumhuriyet Başsavcısı İdris Taşcan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Yardımcısı Salim Öztürk, Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Süleyman Erdoğdu, İlçe Emniyet Müdürü Sururi Saydam, siyasi partilerin ilçe başkanları, Meclis üyeleri, muhtarlar, STK temsilcileri, gaziler ve aileleri katıldı.

İlçede ikamet eden Gazi ve ailelerinin yoğun katılım gösterdiği programda Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, gazilere seslendiği konuşmasında; "Şehitlerimiz ve gazilerimiz yarınlarımızın teminatıdır" dedi.

Allah sizden razı olsun 

"15 Temmuz sonrası başka sebeple bir araya geldik. Allah sizden razı olsun. Bu ülkenin selameti için her türlü mücadeleyi verdiler. Gazi deyip şehit deyip asla geçmeyin. Bu milleti kimsenin hakir görme hakkı yoktur. Her devre damgasını vuran bir millet olduk. Bütün mazlum milletlerin sesi oldunuz. Bu ülkenin bir vatandaşı olarak Cumhurbaşkanı’nın konuşmasını dinlerken gururlandım. Başını dik tutan insanlara baka baka zalim olduklarını söyleme cesaretini gösteren bir milletiz. Kolay değil 100 yıldır birileri bu dünyayı idare ediyor" şeklinde konuşan Başkan Çelikbilek şöyle devam etti:

"Eğer sizin bu asil duruşunuz davranışınız olmasaydı, Cumhurbaşkanımız geçtiğimiz gün Birleşmiş Milletler de o konuşmayı yapamazdı. Siz başka bir şey daha yaptınız, o da şu; Brezilya halkını Türk bayrağıyla sokaklara döktünüz. Türkiye neresi, Brezilya neresi? Bundan sonra hangi ülkede ayağa kalkma olursa ellerinde Türk bayrağı olacak."

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in ifadeleri gazi ve aileleri tarafından uzun süre alkışlandı.

Türklerin kendisinden başka dostu yoktur

Konuşmasında, Türklerin kendisinden başka dostu olmadığını ifade eden Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, "Ömer Halisdemir'ler, Murat Akdemir'ler, Hasan Kaya'lar olmasaydı burada olmazdık" dedi.

"Önce ben şehit olayım, gazi olayım diye koşan başka bir millet yoktur. Bu inanç başka hiçbir millette olmadığı gibi bizim hiç dostumuz yok. 15 Temmuz'da da gördüğümüz gibi dostumuz yok. Biz; biz bizeyiz. 15 Temmuz gecesi birisi tweet atmış... 'Çekirdek çıtlayarak darbecilerin başarısını izliyorum' diyor. Allah belanı böyle verir işte! Bizim gazimiz şehidimiz bize yeter. Dünyaya kafa tutabilen bir milletimiz var. Tankları köprüde görünce Beykoz’dan seller gibi köprüye akan bir milletimiz var" diyen Kaymakam Katırcı, sözlerini "Bu milletle başa çıkmak kolay değil, herkes ayağını denk alacak" şeklinde tamamladı.

İlçe Kaymakamı Ahmet Katırcı'nın konuşmasının ardından 15 Temmuz gazisi Cengiz Düz, ağabeyi ile birlikte hain girişim gecesinde yaşadıklarını anlattı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Ahmet katırcı, Gaziler Günü, Yücel Çelikbilek

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"