Spor

Beykoz Futbol Lisesi şampiyon oldu

Beykoz Futbol Lisesi şampiyon oldu
23.04.2018 14:35
| | |
4969

Ve Beykoz tarihinde ilk kez Liseler Arası Futbol Kategorisi’nde bünyesinden bir şampiyon çıkardı.

Elazığ’da yapılmakta olan Türkiye Liselere Arası Futbol Şampiyonası’nda final maçına çıkan Beykoz temsilcisi TFF Meral Celal Aras Spor Lisesi Futbol Takımı mutlu sona ulaştı.

Elazığ’da gerçekleşen Türkiye Şampiyonası Finalinde Ankara Ekibi M. Rüştü Uzel Meslek Lisesi Takımı ile karşı karşıya gelen TFF Meral Celal Aras Spor Lisesi Takımı, normal süresi beraberlikle tamamlanan karşılaşmada seri penaltı atışlarına geçilmesi ile yaşadığı heyecanı ikiye katladı.

Beykoz İlçesinin gururu olan Kırmızı-Beyazlı ekipte normal süresinde ilk yarıda 1-0 mağlup durumda geçilirken ikinci yarıda Berkali ile gelen Frikik golü ile müsabaka 1-1 neticelendi.

Ardından geçilen Penaltı atışı sonrasında gelen gollerde imzası olanlar ise Ünal-Melih-Ferhat-Berkali-Mert-Ersin idi. Atışı gol yapamayan isim ise Emir idi.

Penaltı atışları sonrasında gelen bu büyük başarının ardından TFF Meral-Celal Aras Lisesi Takımı Futbolcuları Okul Müdürleri Candar Keskin’i havaya fırlatarak şampiyonluğa neşe kattılar. Okul Müdürü Keskin yaptığı açıklamada, ” Bugün hayatımın en güzel günlerinden birini yaşadım ve de yaşadık. Bizleri bu başarıya taşıyan Teknik Ekibimizi kutluyor, her bir futbolcumu alınlarından öpüyorum. Beykoz’a bir ilki yaşattığımız için de büyük bir gurur ve heyecan da yaşıyoruz. ” diye konuştu.

TFF Meral Celal Aras Futbol Takımının Sorumlu Müdür Yardımcısı Gültekin Kalaycıoğlu ise tarif edilemez bir mutluluk yaşadıklarının altını çizerken, ” Biz bu işe inandık ve de başardık. Futbolcu kardeşlerimiz bu büyük başarıyı hem ilçemize, hem de okulumuza yaşatmış oldular. Bugün tarihe önemli bir not düştük ” şeklinde konuştu.

TFF Meral-Celal Aras Spor Lisesi Futbol Takımının Teknik Sorumlusu Murat Karakartal ile Yardımcı Antrenör Taygun Kuşdemir ise bu büyük onur nedeni ile bir hayli mutlu ve keyifliydiler. Başarılı ikili yaptıkları açıklamada, “Elazığ’daki Şampiyonaya final maçında karşı karşıya geldiğimiz Ankara Temsilcisi ile yaptığımız ve 3-1 mağlubiyet ile kapattığımız müsabaka ile başlamıştık. Ancak bu galibiyetin üzüntüsünü üzerimizden kısa sürede attık ve üst üste aldığımız galibiyetler ile bu işi mutlu tamamladık. Genç kardeşlerimiz kendilerine güvenenleri mahcup etmeyerek Beykoz İlçe Spor ve Milli Eğitim Tarihine önemli bir not düşmüş olduk. Heyecan ve mutluluğumuz büyük ” diye konuştular.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Meral Celal Aras Futbol Lisesi, Şampiyon

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"