Beykoz Fitness Spor Kulübü Ukrayna yolcusu

  • 0
  • 30015
Beykoz Fitness Spor Kulübü Ukrayna yolcusu
Beykoz Fitness Spor Kulübü Ukrayna yolcusu
Beykoz Fitness Spor Kulübü Ukrayna yolcusu
Beykoz Fitness Spor Kulübü Ukrayna yolcusu
Beykoz Fitness Spor Kulübü Ukrayna yolcusu
Beykoz Fitness Spor Kulübü Ukrayna yolcusu
Beykoz Fitness Spor Kulübü Ukrayna yolcusu
Beykoz Fitness Spor Kulübü Ukrayna yolcusu
Beykoz Fitness Spor Kulübü Ukrayna yolcusu
Beykoz Fitness Spor Kulübü Ukrayna yolcusu
Beykoz Fitness Spor Kulübü Ukrayna yolcusu

Dost Beykoz olarak ilçemizde faaliyette bulunan spor kulüplerine ziyaretlerimize Beykoz Fitness Spor Kulübü’nden başladık.

Beykoz’da bir birinden farklı spor dallarında spor kulüplerimiz mevcut. Herşeyin futbola endekslendiği günümüzde, Beykoz’da bir spor kulübünün sporcuları, defalarca İstanbul, Türkiye ve yurt dışındaki şampiyonalardan madalyalar getiriyor. Yani Beykoz Fitness Spor Kulübü...

Dost Beykoz olarak ilçemizde faaliyette bulunan spor kulüplerine ziyaretlerimize Beykoz Fitness Spor Kulübü’nden başladık. Kulüp sporcularını ve yöneticilerini oldukça heyecanlı gördük. MMA Balkan Şampiyonası’na hazırlıkları aralıksız devam etmekteydi.

Paşabahçe de bir dönem Arı Sineması olarak da bilinen Arı Düğün Salonu’nun girişindeki kulüp merkezinde, 2009 yılında kurulup, resmen bir Spor Kulübü hüviyetine bürünüldükten sonra kendi ifadeleri ile yaklaşık 5000 Beykozlunun yolu buraya düşmüş. Bu arada sadık birer üyeleri ve müsabakalara katıldıkları lisanslı sporcuları da var.  Taekwondo-Vücut Geliştirme-Muay Thai-MMA gibi branşların yanı sıra sağlıklı kilo verme ve alma konularında hizmet sunan Beykoz Fitness Spor Kulübü kurulduğundan bu yana 6 yurt dışı, 22 ise yurt içi şampiyonadan toplamda 28 madalya sahibi olma başarısı göstermiş.

10 SPORCU İLE MADALYA PEŞİNDE OLACAKLAR

Beykoz Fitness Spor Kulübü, Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneğine üye bir spor kulübü hüviyetinde olsa da ilçe kamuoyu tarafından sadece bir spor salonu olarak anılmaktan, bilinmekten dertli.

Kulüp Başkanı Bahattin Yücel bu güne değin Beykoz ilçesine birçok madalya kazandırdıklarını hatırlattıktan sonra, “Bünyemizde şu anda 60 Lisanslı sporcumuz bulunmakta. 150 sporcumuz antrenmanların aksatmadan çalışmalarına devam etmekte. Maalesef kamuoyunda kendimizi fazlaca ifad etme şansı bulamıyoruz. Oysa biz de ilçemiz bir futbol takımımız gibi, bir Voleybol, Basketbol, ya da Hentbol Takımlarımız gibi liglerde, Türkiye Şampiyonalarda temsil eden bir kulübüz. Önümüzde yine bir Şampiyona var, Ukrayna’da 15-19 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olan MMA Balkan Şampiyonasında 10 sporcumuz ile Beykoz’u ve de dolayısı ile de ülkemizi temsil edecek bir takımımız var. Geçen sene 14 ülkenin iştirak ettiği Şampiyonaya bu sene 22 ülke katılacağını bildirdi. İnşallah buradan başarılı olup madalalar ile döneceğiz” diye konuştu.

Beykoz’da Thai Boks-Muay Thai denilince ilk akla gelen antrenör olan Yalçın Altun Ukrayna’da katılacakları MMA Şampiyonası hakkında verdiği bilgide, “Kafes Döğüşü olarak da açıklanacak olan bu spor dalını televizyon ekranlarında gördüğünüz kafes döğüşü ile karıştırmamak lazım. 5 ayrı spor dalının bir potada erritilmesi ile ortaya çıkan bu spor dalında üst düzey bir sporcu sağlığı-güvenlik sağlanmakta. Belli kuralları var biz bu işin Amatör Spor dalında katılıyoruz. Profesyonel Kafes Döğüşü ile kesinlikle bir bağlantı bulunmamakta. Bu spor Dünya Karma Döğüş Sanatları olarak da bilinmekte. Türkiye adına 6 sporcu ile katıldığımız son şamiyonadan 2.ve 3.lükle dönmüştük. Şimdi hedef çıtamızı daha da yüksek tuttuk.” şeklinde konuştu.

84 KİLODA KEMER BEYKOZ FİTNESS SPOR KULÜBÜNDE

MMA Türkiye Şampiyonasında 84 Kilo 2015 Yılının Şampiyonluk Kemerinin kendilerinde olduğunu söyleyen Beykoz Fitness Spor Kulübü Başkanı Bahattin Yücel, “84 Kilodaki sporcumuz Sultan Süleyman Mengi ile kazndığımız bu şampiyonluk kemeri 2015 yılında kulübümüzde kalacak. 2016 Yılındak Şampiyonada bu kiloda şampiyon olan sporcu ile Kemer Sahibi Sporcumuzun yapacağı müsabaka ile 2016 yılının da şampiyonu belli olacak. Biz bu Kemeri kolay, kolay verme niyetinde değiliz” dedi.

Beykoz Fitness Spor Kulübü 2-5 Nisan Tarihleri arasında Antalya’da Çağlayan Spor Salonu’nda gerçekleşen Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonasından 3 madalaya ile dönme başarısı göstermiş. 90 Kiloda Gürol Kaplan Türkiye İkincisi, Masterler Dalında Kulüp Başkanı Bahattin Yücel Türkiye üçüncüsü ve Usta Masterler 50-59 Yaş arasında Cevat Mete Türkiye ikincisi olma başarı göstermiş. Yani Beykoz’dan katıldıkları her şampiyonadan madalya ile dönen Vücut Geliştirme Sporcuları da kulüpten çıkmakta.

Beykoz Fitness Spor Kulübü Ukrayna’nın Livi kentinde gerçekleşecek Şampiyonaya Alimcan Alkaç, Berat Batuhan Akduman, Hıdır Ak, İsmal Bozkurt, Khayel Abdullayev, Serkan Karaoğlan, Tolga Bilir, Vagıf Barhudarov ve Yunus Şahan’dan oluşan sporcu kadrosu ile katılacak. Kafilede Kafile Başkanı Ali Arık, Başkan Yardımcısı Ali Hazer Deniz, Antrenör Bahattin Yücel, Doktor Serman Selçuk, Gözlemci Alper Yıldız’da yer alacak.

Spor Servisi / Talip Ercan Asım Özdemir

Beykoz'da yer yeşil, gök mavi renkteydi
Önceki Beykoz'da yer yeşil, gök mavi renkteydi
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz