Beykoz Fatih’te işler tersine döndü

  • 1
  • 8257

Çavuşbaşı Fatih Mahallesi'nde işler ters işliyor: Gece yanmayan sokak lambaları, gündüz vakti ışıl ışıl yanıyor.

Çavuşbaşı Fatih Mahallesi'nde işler ters işliyor: Gece yanmayan sokak lambaları, gündüz vakti ışıl ışıl yanıyor.

Beykoz'un 5 bine yaklaşan nüfusuyla önemli yerleşim yerlerinden birisi haline gelen Çavuşbaşı Fatih Mahallesi, bir süredir 'elektrik kesintileri' konusunda sorun yaşıyordu. Özellikle kronik hale gelen elektrik kesintileri nedeniyle vatandaşlar zor durumda kalırken, neredeyse her gün Fatih Mahallesi karanlığa gömülüyordu.

Yaklaşık 1 haftadır mahallenin sokak lambaları da geceleri yanmazken, bugün Dost Beykoz'a gelen ihbarlar, geceleri yanmayan sokak lambalarının gündüz yandığını haber verdi. Gece karanlığında yanmayan Fatih Mahallesi'nin sokak lambaları, ilginç bir şekilde günışığının olduğu gündüz saatlerinde yanmaya başladı.

Dost Beykoz'un ulaştığı Fatih Mahalle Muhtarı Recep Baltacı, sabah saat 09.00'dan bu saate kadar 4 kez sokak aydınlatmalarının gündüz vakti yandığını yetkililere ilettiğini ancak bir sonuç alamadıklarını söyledi. Muhtarlığını yaptığı mahalledeki elektrik kesintileriyle ilgili de şikayetçi olan Recep Baltacı, şunları söyledi:

Muhtar Recep Baltacı: “Elektrik kesintileri nedeniyle büyük mağduriyetler yaşıyoruz”

"Biz artık bu elektrik kesintileriyle ilgili ne diyeceğimizi bilemiyoruz. Muhtarlık olarak Enerji Bakanlığı'na kadar şikâyette bulunduk. Burada elektrikle çalışan dükkan kepenkleri var, esnaf kepenk açamıyor. Mahallemizde ikâmet eden vatandaşlarımızın evlerindeki televizyonlar, buzdolapları bozuldu. Çok büyük sıkıntılar yaşadık bu elektrik kesintileri yüzünden... Yetkililere söyledik ancak bir türlü bu konuyla ilgili gelişme olmadı. Hep aynı... Şimdi de geceleri yanmayan sokak aydınlatmalarını gündüz vakti yakıyorlar. Artık ne diyeceğimizi biz de bilmiyoruz..."

Haber Merkezi

Çubuklu U16 tek puanla yetindi
Önceki Çubuklu U16 tek puanla yetindi
AK Parti Beykoz kararını verdi, yeniden İstanbul
Sonraki AK Parti Beykoz kararını verdi, yeniden İstanbul
Yorumlar (1 Yorum)

Eski Beykozlu (8 yıl önce)

Elektrikler özele devredileli her şey karmakarışık oldu her yerde sokak lambaları saçma sapan saatlerde yanıyor gündüz vakti yananlar gece yanmıyor gece yananlar gündüz yanmıyor defalarca telofon ettik kimse ilgilenmiyor nasıl olsa o lambaların parasıda vatandaşın faturasına ekleniyor. Valla ben haram ediyorum

Yorum Yaz