Kültür

Beykoz Evlilik Okulu açılıyor...

Beykoz Evlilik Okulu açılıyor...
14.10.2015 19:26
| | |
5079

Merhum Özer Odabaşı'nın ilçeye en büyük mirası olan Beykoz Aile Koruma Derneği, Yönetim Kurulu Başkanı ve üyeleri'yle birlikte Beykoz Kaymakamı'nı ziyaret etti.

Merhum Özer Odabaşı'nın ilçeye en büyük mirası olan Aile Koruma Derneği, Yönetim Kurulu Üyeleri'yle birlikte Beykoz Kaymakamı'nı ziyaret etti.

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında toprağa verilen ve ilçede 7'den 70'e hemen herkesin takdirini kazanmış bir isim olan Dr. Özer Odabaşı'nın yaşamındaki en önemli projelerden birisi olan Aile Koruma Derneği, geçtiğimiz aylarda resmiyet kazanmıştı. Dernek Başkanı Nuri Yeşilbaş'ın yanı sıra Yönetim Kurulu Üyeleri'nin de yer aldığı bir heyeti makamında kabul eden Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, önemli açıklamalar yaptı. Derneğin isim ve amacını çok beğendiğini ifade eden Kaymakam Katırcı, peşi sıra da bir öneri getirdi. "Hemen bir Evlilik Okulu açabiliriz" diyen ve bunu söylerken de oldukça heyecanlandığı gözlenen Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Derneğin bu konuyla ilgili çalışma yapması durumunda öğretmen ve yer konusunda Kaymakamlık olarak destek olacağını kaydetti.

Beykoz'un en yeni STK'larından birisi olan ve geçtiğimiz Nisan ayında Kuruluş bildirisi hazırlanıp, ilk toplantısını da Haziran ayında gerçekleştiren Aile Koruma Derneği, Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri'yle birlikte Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı'yı makamında ziyaret etti. Başkan Nuri Yeşilbaş ile birlikte Kaymakam Ahmet Katırcı'yı ziyaret eden Dernek Üyeleri, hem dernek kuruluşu hem de faaliyetleri konusunda bilgi verdi. Dernek merkezlerini Kavacık'tan Paşabahçe'ye taşıdıklarını anlatan Beykoz Aile Koruma Derneği Başkanı Nuri Yeşilbaş, "Kız kaçıran bir aile geldi yanımıza... Onların ev kiralarının ilk taksitini ödedik. Yine bir aile geldi yanımıza... Birinci eşinden 2 kız çocuğu ve ikinci eşinden de 3 kız çocuğu olduğunu öğrendik. Onlara da yardımcı oluyoruz" şeklinde konuştu. Heyetteki üyelerin kendilerini tanıttığı ziyaret sırasında konuşan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ise STK'lara bir devlet yetkilisi olarak verdiği önemi vurgulayarak, şunları söyledi:

Kaymakam Ahmet Katırcı: “Amatör bir ruhla hareket eden STK’ları önemsiyorum…”

"Güzel bir konu seçmişsiniz. Aile Koruma Derneği... Hem güncel bir konu hem de gerçekten ihtiyaç olunan bir konu... Ben hep söylüyorum: Sivil Toplum Kuruluşları, insana daha yakın... İnsanlara ulaşması, onlarla oturup konuşması, görüşmesi daha kolay oluyor. STK'lar bizim toplum içindeki gören gözümüz, tutan elimiz gibiler...

Ben STK'ları çok önemsiyorum ancak burada sivil toplumdan kastım şu: Gerçek niyeti ve amacı sivil toplum kuruluşu olanlar... Ben bunları kastediyorum. Laf olsun diye, kâğıt üzerinde kalsın diye ya da birilerinin amacına hizmet etsin diye kurulan STK'ları kastetmiyorum. Gönüllülerle ve amatör bir ruhla hareket eden sivil toplum kuruluşlarını önemiyorum.

Aile, toplumumuzun temel taşlarından bir tanesi... Parçalanmış aileler, boşanmış aileler ve arada kalmış çocuklar, toplumun kanayan bir yarası... Devlet kuşkusuz bu konuda bir tedbir alıyor ancak sizlerin de STK olarak o kişilerin elinden tutmanız, bizim için son derece kıymetli... O konuda birlikte güzel projeler yapabiliriz diye düşünüyorum. Mesela, hemen bir evlilik okulu açabiliriz beraber... Evlenecek çocukları evliliğe hazırlayabiliriz mesela... Çok da güzel olur. Biz o konuda size yardımcı oluruz: Öğretici konusunda da yardımcı oluruz, yer konusunda da yardımcı oluruz."

‘Beykoz Aile Koruma Derneği Yöneticileri ile Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, hatıra fotoğrafı çekindi’

Ziyaretin sonunda Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, konuklarını her zamanki zarifliğiyle kapıya kadar uğurlarken, bu sırada Derneğin Yönetim Kurulu Üyeleri'yle birlikte Dost Beykoz objektifine hatıra pozu da verdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Beykoz Aile Koruma Derneği, Ziyaret, Kaymakam, Ahmet Katırcı, Nuri Yeşilbaş

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"