Güncel

Beykoz 'evet' zaferini kutladı

Beykoz 'evet' zaferini kutladı
16.04.2017 23:33
| | |
7843

Foto galeri

Tüm yurtta olduğu gibi Beykoz'da da sandıktan çıkan 'evet' için kutlamalar yapıldı. AK Parti ve MHP'li seçmenler zafer turları yaptı.

Kavacık Meydanında buluşan partililer, Türkiye genelinde sandıktan çıkan evet kararına olan sevinçlerini sokakta doyasıya yaşadı. Beykoz genelinde kalabalık gruplar halinde toplanan vatandaşlar, Recep Tayyip Erdoğan lehine sloganlar atarak, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini kutladı.

Beykoz'da elde edilen yüzde 53,2 ve Türkiye genelinde elde edilen yüzde 51,3'lük sonuçlar, partilileri oldukça sevindirdi. Yurt genelinde yüzde 86'lık katılım oranıyla gerçekleştirilen seçimlerden sonra kutlamalar için konvoylar yapıldı, zafer turları atılarak havai fişekler gökyüzüne fırlatıldı.

"Yedi düvel birleşti de bizi yıkamadı"

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise Kavacık Meydanında toplanan vatandaşlara seslendi. Çelikbilek, "Yedi düvel bir araya geldi de bizi yıkamadı, Türk milletini yıkamadı, Recep Tayyip Erdoğan'ı yıkamadı" dedi.

Başkan Çelikbilek, "Sizler Recep Tayyip Erdoğan, ne zaman size başvursa geri çevirmediniz; güvendiniz, inandınız, arkasında durdunuz. Sizler Türkiye'nin geleceğini aydınlatarak, Avrupa'ya diz çöktürecek Türkiye'ye zemin hazırladınız. Bundan sonra yapacağımız hamlelerle, çalışmalarla, projelerle daha da ileriye gidecek, 2023 hedeflerimize daha da rahat bir şekilde ulaşacağız" ifadelerini kullandı.

"Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hayırlı olsun"

Öte yandan Belediye Başkanı Çelikbilek, SMS'lerle de vatandaşların 'evet' zaferini tebrik etti.

Yücel Çelikbilek imzasını taşıyan mesajda, "Lider ülke ve büyük güç olma yolunda güvenli, istikrarlı ve aydınlık yarınlar için kaderimizi belirleyerek tarih yazan aziz milletimize sonsuz teşekkürler... Kardeşlik ve birliğimizin nişanesi olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ülkemize ve milletimize hayırlı olsun" cümlelerine yer verildi.

"Dik dur eğilme bu millet seninle" sloganları...

Kavacık civarında uzun trafik kuyrukları oluşturan vatandaşlar, "Recep Tayyip Erdoğan", "Başkan Erdoğan", "Dik dur eğilme, bu millet seninle" sloganları attı.

Kavacık Meydanındaki kutlamalara AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Sadettin Çay, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları Salim Öztürk ve Muharrem Kaşıtoğlu, Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker ve çok sayıda partili katıldı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Evet, Halk Oylaması, Referandum, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Kutlama, AK Parti, MHP

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"