Kültür

Beykoz Emniyeti’nden çocuklara özel

Beykoz Emniyeti’nden çocuklara özel
2014.07.25 00:00
| | |
8500

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği çocuklara yönelik bir program düzenledi. Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde yapılan programa izleyici olarak yüzlerce çocuk katıldı.

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü çocukların suça bulaşmasını önlemek amacıyla Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde bir program düzenledi. Programa; Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Yılmaz Avcu, Beykoz Sağlık Grup Başkanı Dr. Şahin Çınar, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla, Beykoz Belediyesi Meclis Başkan Vekili ve Beykoz Polis Hizmetlerini Koruma Derneği Başkanı Birzat Mermer, Beykoz Belediyesi Kültür Müdürü Güven Yakar katıldı.

İlçe Emniyet Müdürü Yılmaz Avcu yapmış olduğu konuşmada, çocukların zamanlarını internet kafelerde, sokaklarda ya da evlerinde boş olarak geçirdiğini kaydederek, düzenlemiş oldukları bu programla çocuklara tiyatroyu ve sosyal aktiviteyi sevdirmeyi hedeflediklerini söyledi. Avcu, programın düzenlenmesinde katkıları olan kurumlara ve Beykoz Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla’ya teşekkür etti.

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla’da, yapmış olduğu kısa konuşmada, katılımcılara teşekkür ederken, Enis Fosforoğlu’na da müteşekkir olduklarını söyledi. Beykoz’da resmi kurumlar arasında güzel bir diyalog olduğunu da sözlerine ekleyen Neşat Yayla, tiyatronun; çocukların hayata hazırlanma ve karşılaşabilecekleri konulara karşı hazırlıklı olmalarını sağlayacak önemli bir etken olduğunu kaydetti.

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün çocukları soysal alanlara yönlendirmek amacıyla hazırlanan programın sunumunu Polis memuru Derya Coşkun yaparken, yine polis memuru Hamdi Gezer’de “Çocuk Kimdir” isimli bir sunum yaptı. Çocukların Anayasa çerçevesinde haklarının anlatıldığı sunumda, emniyet güçlerinin çocuklara yönelik tutumu da anlatıldı.

Protokol konuşmalarının ardından Enis Fosforoğlu Tiyatro Grubu bir oyun sahnelendi. Oyunda, doğanın insan üzerinde etkisi ve doğayı korumanın ne kara önemli olduğuna vurdu yapıldı. Programa katılan yüzlerce çocuk oyunu ilgiyle izlerken, zaman zamanda gülme krizine girdi. Programa katılan çocuklara Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından okul defteri hediye edildi.

DOST BEYKOZ

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Emniyeti, Çocuk Büro Amirliği, Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"