Beykoz Elmalıspor İstanbul 1. Amatör Lig’de

  • 0
  • 7159

Beykoz’un başarılı ekiplerinden olan Elmalıspor, aynı gruptan İstanbul 1. Amatör Lig’e yükselen ikinci ekip oldu.

İstanbul 2. Amatör Lig 16. Grubunda Şampiyon olarak 1. Amatör Lige çıkma başarısı gösteren TED İstanbul Koleji’nin ardından, son hafta maçlarının sonra bir diğer Beykoz ekibi olan Elmalıspor, grup ikinciliğinden bir üst lige çıkan ekip oldu.

Beykoz Elmalıspor, sezonun son maçında deplasmanda Pendik Belediyesi , Çamlık Stadında, yien Pendik ekibi olan Yenişehir Karttalları  ile karşı karşıya gelmişti.

Bordo-Yeşilli ekip maç sonunda ortaya çıkan 2-1’lik galibiyetinin ardından kendisi için son derece önemli olan Girne Gençlik ile Balkan Yeşilbağlar maçından gelen müjdeli skoru da aldıktan sonra büyük bir sevinç yaşadı.

Balkan Yeşilbağlarspor’un galibiyeti ile neticelenen mücadelenin ardından Beykoz Elmalıspor,  51 puanla sezonu şampiyon olarak kapatan TED İstanbul Koleji’nin peşinden 38 puan ve averaj üstünlüğü ile ikinci sırayı elde edip mutlu sona ulaşan taraf oldu.

Stat: Pendik Çamlık Stadı 
Pendik Yenişehir Gençlik:  Erkan, Yunus Asan, Nihat, Alihan, Emre, Cihan Yunus, Yusuf, Yasin, Oğulcan, Burak 
Yedekler: Ercümet, Bayram, Oğuzhan, Remzi, Ömür, Adem 
Antrenör: Burhan Fenerci

Beykoz Elmalıspor: Bahadır, Ekrem, Faruk, Gürkan, Turgay, Uğur Çolak, Muhammet, Emre (dk 60 Uğur Öztürk), Mustafa, Fırat, Fatih (dk.75 Ömer)
Yedekler: Uğur Öztürk, Ömer
Antrenör: Sabri ÇİÇEK
Goller: Fatih, Gürkan

Spor Servisi

Çocuk için spor
Önceki Çocuk için spor
Beykoz'da 23 Nisan Çubuklu Silolarında kutlanacak
Sonraki Beykoz'da 23 Nisan Çubuklu Silolarında kutlanacak