Beykoz Elmalı’ya yeni okul

  • Güncelleme: 20.11.2015 19:00
  • Okunma: 7439 kez
  • Yorum: 1
Beykoz Belediyesi, Elmalı İlkokulu’nu modern bir projeyle yeniliyor, öğrenciler pırıl pırıl bir okula kavuşuyor.
Beykoz Elmalı’ya yeni okul

Eğitimde başarının artması için ilçedeki okul binalarının yapımına destek veren Beykoz Belediyesi, Elmalı İlkokulu’nu modern bir projeyle yeniliyor, öğrenciler pırıl pırıl bir okula kavuşuyor.

Eğitim kenti olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Beykoz’da okul alanları artarken mevcut okullar da bir bir yenileniyor.  İstanbul Valiliği bünyesinde geliştirilen İSMEP projesiyle okulların deprem güçlendirme çalışmaları yürütülürken Beykoz Belediyesi ihtiyaç bulunan okulların yapımına destek veriyor.

Beykoz Belediyesi’nin eğitime verdiği destekle Elmalı Mahallesi’ndeki mevcut okul binasının yerine 8 derslikli, ana sınıfı da olan yeni bir okul kazandıracak. Okul binasında laboratuar, çok amaçlı salon ve atölye de yer alacak. Yeni yapılacak okulda engeli öğrencilerin erişimine uygun asansör ve tuvaletler de bulunacak.

Yapımı ve projesinin tamamı belediye bütçesinden karşılanacak olan okulla ilçemiz yep yeni ve bakımlı bir eğitim yuvasına daha kavuşacak. 

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

Nuri (5 yıl önce)

Elle tutulur bir proje tebrik ederim. Adam gibi iş yaptınız da size destek vermedik mi? Dolmayan camiler yapıcağınıza okul inşa edin.

Yorum Yaz