Eğitim

Beykoz Elmalı’ya yeni okul

Beykoz Elmalı’ya yeni okul
20.11.2015 18:59
| | |
6343

Beykoz Belediyesi, Elmalı İlkokulu’nu modern bir projeyle yeniliyor, öğrenciler pırıl pırıl bir okula kavuşuyor.

Eğitimde başarının artması için ilçedeki okul binalarının yapımına destek veren Beykoz Belediyesi, Elmalı İlkokulu’nu modern bir projeyle yeniliyor, öğrenciler pırıl pırıl bir okula kavuşuyor.

Eğitim kenti olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Beykoz’da okul alanları artarken mevcut okullar da bir bir yenileniyor.  İstanbul Valiliği bünyesinde geliştirilen İSMEP projesiyle okulların deprem güçlendirme çalışmaları yürütülürken Beykoz Belediyesi ihtiyaç bulunan okulların yapımına destek veriyor.

Beykoz Belediyesi’nin eğitime verdiği destekle Elmalı Mahallesi’ndeki mevcut okul binasının yerine 8 derslikli, ana sınıfı da olan yeni bir okul kazandıracak. Okul binasında laboratuar, çok amaçlı salon ve atölye de yer alacak. Yeni yapılacak okulda engeli öğrencilerin erişimine uygun asansör ve tuvaletler de bulunacak.

Yapımı ve projesinin tamamı belediye bütçesinden karşılanacak olan okulla ilçemiz yep yeni ve bakımlı bir eğitim yuvasına daha kavuşacak. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Elmalı, İlkokul, Tadilat, Beykoz Belediyesi

reklam
1 Yorum
Nuri23.11.2015 21:01:09

Elle tutulur bir proje tebrik ederim. Adam gibi iş yaptınız da size destek vermedik mi? Dolmayan camiler yapıcağınıza okul inşa edin.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"