Beykoz ekiplerinin Hatay'daki 87. saat mucizesi, Ali

  • 0
  • 4737
Beykoz ekiplerinin Hatay'daki 87. saat mucizesi, Ali

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde yıkılan binaların enkazından yaklaşık 87 saat sonra küçük bir çocuk kurtarıldı.

Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Kırıkhan’da yıkılan binaların enkazlarında arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Kırıkhan’da bir binanın enkazında AFAD koordinesinde Beykoz Belediyesi ekiplerince gerçekleştirilen çalışmalarda, enkaz altında kalan bir çocuk olduğu tespit edildi.

Edinilen bilgiye göre deprem sırasında çöken binada yangın çıktığı, Ali adındaki küçük çocuğun ilk kez bu akşam ses verebildiği öğrenildi. 

Beykoz Belediyesi ekiplerinin çalışmaları sonucu Ali adındaki küçük çocuk sağ olarak enkazdan kurtarılarak sağlık ekiplerine teslim edildi. 

Bölgede, ekiplerin arama-kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, "Milletimizin duaları karşılık buluyor, mucize dolu anlara şahitlik ediyoruz. Depremden 87 saat sonra Ali’ye kavuştuk. Hatay Kırıkhan’daki arama-kurtarma ekiplerimiz yavrumuzu enkazdan sağ salim çıkardı. Şükürler olsun!" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Hanefi Dilmaç Kahramanmaraş deprem bölgesine gidiyor
Önceki Hanefi Dilmaç Kahramanmaraş deprem bölgesine gidiyor
Beykoz elektrik kesintileri (20-21 Mayıs 2024)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (20-21 Mayıs 2024)
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz