Beykoz, eğitimde gökkuşağı gibi...

  • 31.05.2016 22:58
  • Güncelleme: 09.03.2020 20:28
  • Okunma: 13199 kez
  • Yorum: 1
Şehit Er Ersin Güner İlkokulu'nun 2., 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin tamamı sahne alıp, performans sergiledi.
Beykoz, eğitimde gökkuşağı gibi...

Devlet okullarının 'klasikleşen' kötü imajını ortadan kaldırmaya kararlı olan Beykoz'un Öğretmenleri ve Müdürleri, ilçede gerçekleştirdikleri faaliyetlerle göz kamaştırıyor. Sosyal projelerde özellikle TEGV yöneticilerinin desteğini alan Beykoz'un okulları, cesur öğretmenleri ve idarecileriyle de öne çıkıyor. Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde bir gösteri yapan Şehit Er Ersin Güner İlkokulu öğrencileri de bugün gerçekleştirdikleri sunum ve performansla, yalnızca Beykoz'un değil İstanbul'un da sayılı Devlet Okullarından birisi olduğunu adeta haykırıyor.

Müdür Bayram Atakoğlu idaresindeki okulda, Müdür Yardımcıları Akif Öztürk ve Şamil Yılmaz'ın ve İlkokul bölümünün İngilizce Öğretmeni Ahu Sabuncuoğlu'nun gayretleri, Şehit Er Ersin Güner'in ivmesini yukarılara taşıyor. Başından sonuna İngilizce sunumla, İngilizce popüler şarkılara eşlik ederek söyleyen ve bu sırada senkronize olmuş bir şekilde dans eden öğrenciler, kendisini izlemek için Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'ne gelen ailelerine büyük bir gurur yaşatıyor.

Şehit Er Ersin İlköğretim Okulu tarafından düzenlenen ve Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen program, sunucuların izleyicileri İngilizce karşılamasıyla başladı. Dünyaca ünlü DJ David Guetta'nın 'Dangerous' adlı parçası eşliğinde performans sergileyen 3-C sınıfı, daha sonra yerini 4-A sınıfından dansçılara bıraktı. Yine dünyanın tanıdığı Sting'ten Englishman in New York parçası eşliğinde sahne alan 4-A sınıfı öğrencileri izleyenleri coştururken, 2010 yılında Afrika'da düzenlenen Dünya Kupası Resmi Müziği olan ve Shakira tarafından seslendirilen 'Waka Waka' şarkısı eşliğindeki performansıyla 3-C sınıfı izleyenleri büyüledi. Programın finalini ise okulun 4-D sınıfı öğrencileri gerçekleştirdi. Cem Yılmaz'ın da yer aldığı Organize İşler Filmi'nin bir sahnesinde de geçen 'Bye Bye Love' adlı şarkı fonda çalarken, 4-D'nin öğrencilerinin yaptığı dans figürleri aileler tarafından çok beğenildi. 

'Efe Çıracı odasına kapanıp tek başına çalıştı'

Beykoz Sabancı Öğretmenevi'nde yıllardır sergilediği performansla kendisine büyük bir hayran kitlesi edinen Müzik Öğretmeni Şükran Çıracı da oğlu Efe'nin Michael Jackson şarkısı eşliğinde gerçekleştirdiği dans gösterisini izledi. Güzel bir performans gösteren Efe Çıracı'ya ise 4-B'den sınıf arkadaşları eşlik etti. Öte yandan minik Efe'nin Michael Jackson'ın ünlü 'Moon Walk-Ay Yürüyüşü' hareketi için günlerce odasına kapanarak, kendi kendine çalışmalar yaptığı öğrenildi.

Öte yandan Dost Beykoz'un sorularını yanıtlayan Şehit Er Ersin Müdürü Bayram Atakoğlu, 2., 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin performanslarını sergilediği gösteride yaklaşık 300 öğrencinin boy gösterdiğini söyledi. Öğretmenleriyle birlikte başta Müdür Yardımcısı Akif Öztürk ve İngilizce Öğretmeni Ahu Sabuncuoğlu, İngilizce Öğretmenleri Öznur Akhan Aşık, Bilgen Tezcan ve okul aile birliği olmak üzere tüm öğretmen-idari ve hizmetli personeline teşekkür eden Bayram Atakoğlu, velilerinin gurur duyacağı bir okul olmaya çalıştıklarını kaydetti.

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

Leyla Aksoy (6 yıl önce)

Tum ekibi tebrik ediyorum. Cok ciddi bir emek sahnede karşiliğini bularak izleyicilere ulaşmiş. Imkan az da olsa gelecegi emanet edecegimiz çocuklarimizla neler yapilabileceğinin videosu olmuş. Emeklerinize saglik. Tebrik ediyorum.

Yorum Yaz