Beykoz, eğitimci Zekai Dede'yi dualarla uğurladı

  • Güncelleme: 18.09.2019 15:40
  • Okunma: 11461 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Anadolukavağı Mesadet Taylan İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Zekai Dede vefat etti.
Beykoz, eğitimci Zekai Dede'yi dualarla uğurladı

Uzun süredir yakalandığı karaciğer rahatsızlığı ile mücadele eden Dede, Beykoz Devlet Hastanesi'nde hayata gözlerini yumdu...

Zekai Dede'nin vefatı eğitim camiasını derin üzüntüye boğarken, Soğuksu Merkez Camii'ndeki cenaze namazına adeta bir eğitimci ordusu katıldı.

Aynı zamanda Türkiye Kamu Sen Genel Merkez Delegesi'de olan Dede'nin cenaze namazında, Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Eski Genel Başkanı ve İyi Parti Milletvekili İsmail Koncuk, Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Fuat Yiğit, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Kaaman, İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Kamu Sen İstanbul İl Başkanı Remzi Özmen, Türk Ocakları Beykoz Şube Başkanı Fevzi Geylan, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ve Dost Beykoz Yazarı Neşat Yayla gibi isimler objektiflere yansıyan isimler oldu.

Bazı insanlar ölünce toprağa, bazıları da gönüllere gömülürler

Mahşeri kalabalığa sahne olan cenaze namazı esnasında imamın, "bazı insanlar ölünce toprağa, bazıları da gönüllere gömülürler" şeklindeki sözleri Zekai Dede'ye duyulan sevgiyi özetliyordu.

Kılınan cenaze namazının ardından helallik alınmak üzere yine aynı mahalledeki evine götürülen Dede'yi burada da oldukça kalabalık bir topluluk uğurladı.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ve Beykoz İçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay merhum Dede'nin ailesini evlerin de de yalnız bırakmazken, merhum Dede'nin naaşının Türk bayrağına sarılı olduğu görüldü.  

Merhum Zekai Dede, vasiyeti üzerine memleketi Giresun'un Görele İlçesi Çavuşlu Beldesi, Beyli Köyü'ne doğru toprağa verilmek üzere yola çıktı.

Merhum Dede'nin memleketindeki cenaze namazında da yoğun bir katılım vardı.

47 Yaşında hayata veda eden Zeki Dede, üniversite yıllarında başlayıp vefatına kadar aktif olarak Türk-İslam davasına hizmet eden, 47 yıllık ömrü boyunca dost biriktiren bir anlayışla eğitime hizmet etti.

Ağır hastalığı süresince karşılaştığı olumsuzlukları tam bir teslimiyet ve tevekkül ile karşılayan Zekai Dede, bir şehit hükmünde, gözyaşlarıyla ebediyete uğurlandı.

Dede'nin kabrinin başına dostları ve mücadele arkadaşları tarafından Türk Bayrağı dikildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Zekai Dede, Vefat, Cenaze

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz