Beykoz efsaneyi yalnız bırakmadı

  • 0
  • 15236
Beykoz efsaneyi yalnız bırakmadı
Beykoz efsaneyi yalnız bırakmadı
Beykoz efsaneyi yalnız bırakmadı
Beykoz efsaneyi yalnız bırakmadı
Beykoz efsaneyi yalnız bırakmadı
Beykoz efsaneyi yalnız bırakmadı
Beykoz efsaneyi yalnız bırakmadı
Beykoz efsaneyi yalnız bırakmadı
Beykoz efsaneyi yalnız bırakmadı

Beykoz'un efsane Kaymakamlarından Cengiz Gökçe'nin oğlu, Gökçen Gökçe Antalya'nın Alanya ilçesinde yapılan muhteşem bir düğünle Ayşe Pişkin ile evlendi. Düğüne Beykoz'dan 30 kişi katıldı.

Beykoz'dan, muhtarlar, basın mensupları ve dernek yöneticilerinden oluşan 30 kişilik bir grubun katıldığı düğün Alanya Sahilindeki Kemal Bey Otel'de yapıldı. 

İstanbul Şile'den gelin aldı....

Yaklaşık 1500 davetlinin katıldığı düğünde Alanya ve Adanalılar Beykozlulara yakın ilgi gösterirken, eski Kaymakam Cengiz Gökçe ve Gülgün Gökçe konuklarını kapıda karşıladı... Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül, Akbaba Köyü Muhtarı Yüksel Kılıç, Çavuşbaşı Muhtarları, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla, Ayhan Şişman ve bazı dernek yöneticileri ile birlikte Beykoz basınından Kader Gür, Sedat Dalar, Ozan Derviş ve Tayyar As'da Beykoz'un efsane Kaymakamı Cengiz Gökçe'nin mutluğuna ortak oldu.

Saat 20:30 sıralarında gecenin yıldızları olan Gökçen ve Ayşe Gökçe çifti salona girdi... Alkışlar eşliğinde nikah masasına oturan çifterin nikahları da ilgiyle izlendi... Gelin hanımın şahitliğini Şile'den gelen yakınları yaparken, damat Gökçen Gökçe'nin nikah şahitliklerini ise Adana'dan gelen aile büyükleri üstlendi. Çiftlerin birbirleriyle evlendiklerini teyidleri sırasında gelin hanımın sadece "evet" demekle yetinmesi üzerine, damadın ise "evet lütfen" demesi konukalarca alkışlandı.

Nikah merasimin ardından nikah defterini Gökçen Ailesinin büyüğü gelin hanıma verirken damat Gökçen Gökçe'ye de yemek ikitabı hediye edildi. Çiftlerin ilk dansı da konuklar tarafından ilgiyle takip edilirken, çocuklarının mutluğuna tanıklık eden Cengiz ve Gülgün Gökçe çifti de pistte ikinci bahar havasındaydı.

Dev pasta....

Düğünün dikkat çeken diğer bir yanı ise çiftlerin düğün pastasının büyüklüğü oldu... Dev pastayı kesmekte zorlanan çiftler birbirlerine pasta ikramında bulunduktan sonra objektiflere poz verdi... 

Gülgün Gökçe'den dolar yağmuru

Gelin ve damadın masaları dolaşıp konuklara hoşgeldin dedikleri sırada Beykoz'dan gelen 30 kişilik grup sahneye davet edildi... Beykozlular için çalınan Ankara Misketi eşliğinde düğünde coşku zirveye ulaştı... Pistte eğlenen Beykozluları yalnız bırakmayan Cengiz Gökçe'nin mutluluğu yüzünden okunurken, Beykozlularda oldukça keyifliydi. Beykozluların sahnede olduğu sırada davul sesi zurna sesine, zurna sesi ise alkışlara karışmıştı... Bu sırada sahneye gelen gelin damatta Beykozluların arasında yerini almışken, Gülgün Gökçe ise insanların kafasından aşağıya dolar yağdırıyordu. Gülgün Gökçe'nin dolar yağdırdığını görenler dolar kapma yarışına girerken, dolar yağmurundan en şanslı çıkanlar ise çocuklar oldu.

Alanya sahnelerinde Neşat Yayla 

Dakikalarca çeşitli yöresel oyunlarla pisti meşgül eden Beykozluların son surprizi ise Beykoz İlçe Milli eğitim Müdürü neşat Yayla'nın sahneye çıkmasıydı... Barabar türküsü eşliğinde konukları çoturan naşat Yayla "caney" türküsü ile coşkuyu sürdürdü.

Saat 24.00'a kadar devam eden düğün süresince salondan ayrılmayan Beykozlular ise düğün için hazırladıkları hediyeyi genç çiftlere takdim etti. Bu sırada kısa bir konuşma yapan Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül ise, Cengiz Gökçe'nin Beykoz'un unutulmaz kaymakamlarından olduğunu, bu mutlu gününde onun yanında olabilmeyi çok arzu ettiklerini ve bunun kendilerine nasip olmasından dolayı mutluluk duyduklarını söyledi.

Cengiz Gökçe'de, Beykoz'un kendisi için ayrı bir yer teşkil ettiğini, bunun yanında Beykoz Belediye Meclisi'nin kararıyla fahri Beykozlu ilan edilmiş olmasının da Beykoz ile aralarında koparılmayacak bir bağ oluşturduğunu kaydetti. Cengiz Gökçe sözlerinin sonunda,"Beykoz'a benden selam söyleyin" dedi.

Cengiz Gökçe ile tek tek vedalaşan Beykozlular, yeni çiflerle hatıra fotoğrafı da çektirdikten sonra salonda ayrıldı.

Gökçen ve Ayşe Gökçen (Pişkin)'in Antalya'nın Alanya ilçesinde yapılan muhteşem düğünlerine Ayşe Gökçen'in doğduğu yer olan İstanbul'un Şile ilçesinden de de çok sayıda davetli katıldı... Diğer yandan üzerindeki isimlerden Şile'den geldiği anlaşılan çok sayıda çelenk salonun giriş kapısında dikkati çekti.

Haber Merkezi

Görele Mahallesi'nde ağaç katliamı
Önceki Görele Mahallesi'nde ağaç katliamı
Fazıl Say da Beykoz Adliyesinde boşandı
Sonraki Fazıl Say da Beykoz Adliyesinde boşandı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz