Beykoz eczanelerinde bir metre uygulaması

  • 0
  • 19185
Beykoz eczanelerinde bir metre uygulaması
Beykoz eczanelerinde bir metre uygulaması
Beykoz eczanelerinde bir metre uygulaması
Beykoz eczanelerinde bir metre uygulaması

Tüm dünyayı etkileyen ve Türkiye'de de ölümlere yol açan Covid-19 salgının yayılmaması için Beykoz'da hayata geçirilen tedbirlere bir yenisi eklendi.

Cafe, restoran, düğün salonu gibi toplu yaşam alanlarının teması engellemek amacıyla kapanmasının ardından eczanelerde bir metre uygulamasını hayata geçirdi.

Beykoz'da Vitamin HD Eczanesinin uygulamaya koyduğu bir metre mesafede, müşterilerin diğer insanlara fazla yaklaşmaması için kordon oluşturuldu. Vatandaşlar, cenaze namazları ve diğer toplumsal konularda bir metre uygulamasına riayet ediyordu.

Öte yandan eczanelerde Koronavirüs'ten nasıl korunulacağına ilişkin, vatandaşları bilgilendirmek amacıyla broşürler asıldı.

Bir çok toplumsal kullanım alanının kapatıldığı Türkiye'de, sağlık tesisleri ile birlikte eczaneler de, içinde bulunduğumuz süreçte hayati önem taşıyan kurumlar arasında yer aldı. Hastanelerde yoğunluğun azaldığı görülse de, Covid-19'dan korunmak amacıyla, vatandaşlarda,  bir çok ürünün en güvenilir şekilde eczanelerden satın alınabileceğine yönelik bir görüş hakim oldu.

Covid-19 salgını nedeniyle tedirginlik yaşayan vatandaşların, farklı rahatsızlıkları nedeniyle ilaç ihtiyaçları ortaya çıkması eczanelerin önemine hayati nitelik katarken, Beykoz Vitamin HD Eczanesi gelen müşterilerine bir metre uygulamasını başlattı.

Müşterileri ile çalışanlar arasına çekilen kordonla insanların birbirlerine bir metreden fazla yaklaşmasına müsaade edilmezken, yapılan defenfekte çalışmalarıyla da olası risk faktörü ortadan kaldırılmaya çalışılıyor.

Türkiye'de vatandaşlarca, olağanüstü gayretleri nedeniyle takdir edilen sağlık çalışanlarının yanı sıra eczanelerde aynı gayretle hizmet etmeye devam ediyor.

Haber Merkezi 

Beykoz, Yücel Çelikbilek'i dualarla uğurladı
Önceki Beykoz, Yücel Çelikbilek'i dualarla uğurladı
Yaratılış bilimsel değil mi?
Sonraki Yaratılış bilimsel değil mi?