Beykoz dönüşümünün yüzde 73'ü tamamlandı

  • 0
  • 9185
Beykoz dönüşümünün yüzde 73'ü tamamlandı

Beykoz Tokatköy'de başlatılan Kentsel Dönüşüm Projesinin yüzde 73'ü tamamlandı.

Dönemin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un da katıldığı törenle temelleri atılan Beykoz Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesinde sona yaklaşıldı.

Kasım 2022'de atılan temelle hızlı bir şekilde başlatılan kentsel dönüşüm projesinin yaz aylarında tamamlanması ön görülüyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Beykoz Belediyesi işbirliğiyle hayata geçirilen proje kapsamında Tokatköy Mahallesi’ndeki 82 bin 792 m2’lik kentsel dönüşüm alanında toplam 776 yeni konut ve 47 iş yeri yapılacak, ilçede modern ve güvenli konutlarda yaşam başlayacak.

Pes etmediklerini ve kendilerine güvenen vatandaşlarla birlikte başardıklarını söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, "Göreve geldiğimizde ilk hedefimiz hemşehrilerimizi güvenli konutlara kavuşturmak için kentsel dönüşüm çalışmalarını hayata geçirmekti. İlk projeyi Tokatköy’de başlattık. Ve sonrasında çok ilginç bir süreç yaşadık. Proje bir kısım odaklar tarafından engellenmeye çalışıldı. Sonrasında ne mi oldu; Tabii ki pes etmedik ve bize güvenen hemşehrilerimizle birlikte başardık… Tokatköy Projesi %73... Hız Kesmeden Devam" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Beykoz'un yeni hastanesi 2 buçuk yılda hazır olacak
Önceki Beykoz'un yeni hastanesi 2 buçuk yılda hazır olacak
Beykoz’da ambulansa yol vermeyen sürücüye 30 bin lira ceza
Sonraki Beykoz’da ambulansa yol vermeyen sürücüye 30 bin lira ceza
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz