Beykoz doktorlarından Ekrem Karakaya protestosu

  • 2
  • 6077

Beykoz Devlet Hastanesi çalışanları, görevi başında öldürülen Ekrem Karakaya için 7-8 Temmuz tarihlerinde iş bırakma eylemi yaptı.

Konya Şehir Hastanesi'nde Uzman Kardiyolog Dr. Ekrem Karakaya'nın öldürülmesinin ardından tepkiler ülke genelinde çığ gibi büyüdü.

Türk Tabipler Birliği tarafından alınan kararlar ülke genelinde binlerce doktor 7-8 Temmuz tarihlerinde iş bırakma eylemine giderken, Beykoz Devlet Hastanesi doktorları da meslektaşlarının bir güvenlik görevlisi tarafından vahşice öldürülmesine sessiz kalmadı.

Hastane bahçesinde yürüyüş yaparak alkış tutan Beykoz Devlet Hastanesi personeli, sağlıkta güvenlik ve sağlık personeline şiddete verilen cezaların arttırılması gerektiği yönünde görüş belirtti.

Beykoz Devlet Hastanesi personeli en son geçtiğimiz ay iş bırakma eylemine katılarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi Sağlık Komisyonundan geçirilen 14 maddelik kanun teklifine tepki göstermişti.

Haber Merkezi

Beykoz bayram namazını 06.15'te kılacak
Önceki Beykoz bayram namazını 06.15'te kılacak
Türk-Alman Üniversitesi akademik kadrosu genişliyor
Sonraki Türk-Alman Üniversitesi akademik kadrosu genişliyor
Yorumlar (2 Yorum)

Abuuzeeya (5 ay önce)

Devletin en nazlı en naif çocukları sağlıkçılar

Koksal (5 ay önce)

İyi o zaman görevde öldürülen öğretmenler is bıraksın görevde öldürülen doğudaki mühendisler işçiler polislerde is bıraksınlar tam olsun

Yorum Yaz