Beykoz Doğa Koleji, TOFD'nin farkında

  • Güncelleme: 10.03.2020 22:23
  • Okunma: 14285 kez
  • Yorum: 0
TOFD Beykoz Şubesi, Akbaba'daki Doğa Koleji'nin dikkatini minik Nisa ve beraberindeki çocuk heyetiyle çekti.
Beykoz Doğa Koleji, TOFD'nin farkında

TOFD Beykoz Şubesi, Akbaba'daki Doğa Koleji'nin dikkatini minik Nisa ve beraberindeki çocuk heyetiyle çekti.

Türkiye Omurilik Felçileri (TOFD) Beykoz Şubesi, tekerlekli sandalye ile yaşamlarını sürdüren tüm engelli bireyler için kurum ve kuruluşların dikkatini çekmeye devam ediyor. Aynı zamanda Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı olan Salim Öztürk'ün yardımsever eşi Nebahat Öztürk, Doğa Koleji'nde okuyan kızı Nisa ve arkadaşlarıyla birlikte Okul Yöneticisi Özlem Ülker Ünal'ı makamında ziyart etti. Daha önce sesini hayvansever olarak duyuran minik Nisa Öztürk, bu kez TOFD Beykoz Şubesi'nin bir üyesi gibi tekerlekli sandalye ile okul içerisindeydi. Okul arkadaşlarıyla birlikte koridorlarda dolaşan Nisa Öztürk, bu sırada bir engellinin yaşadığı zorlukları da minik arkadaşlarıyla birlikte kaydetti. TOFD Beykoz Şubesi'nin atölyesinde sabır ve emekle üretilen kıymetli elişleri ise Beykoz Doğa Koleji'nde sergilendi ve satışı yapılarak geliri yine TOFD'ye bırakıldı.

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk'ün kızı Nisa Öztürk, tekerlekli sandalyeye oturarak, Beykoz Doğa Koleji yöneticilerinin dikkatini çekti. Beraberindeki öğrenci arkadaşlarıyla Doğa Koleji Müdiresi Özlem Ülker Ünal'ı ziyaret eden Nisa Öztürk, bu sırada arkadaşlarıyla birlikte okulun girişi ve koridorlarda rast geldiği zorlukları dile getirdi. Müdire Özlem Ülker Ünal ise çocuklara ziyaretleri dolayısıyla teşekkür ederek, okul olarak eksiklerini bir an önce tamamlayacaklarını kaydetti. Özlem Ülker Ünal ayrıca engelli bireylerin tekerlekli sandalyeleriyle merdivenleri aşmaları için konuşlandırdıkları portatif rampaları da çocuklara gösterdi.

'Kübra ve İsmail başta olmak üzere tüm TOFD'liler harıl harıl çalışıyorlar'

Akbaba'da bulunan Beykoz Doğa Koleji Yöneticileri, binbir emekle atölyede hazırlanan TOFD hediyeliklerini de okul içerisinde sergiledi. Velilerin büyük ilgi gösterdiği sergi sonucunda toplanan paralar ise TOFD Beykoz Şubesi'ne teslim edildi. Dost Beykoz'un ziyaret ettiği TOFD Beykoz Şubesi Engelsiz Atölyesi'nde ise Kübra ve İsmail başta olmak üzere gönüllüler ve üyeler, yeni hediyelikler hazırlamanın telaşı içindeydi.

TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe ise Beykozlu Hayırsever ve Gönüllü Taner Mert'in derneklerinde değiştirdiği tavan mimarisini gösterdi. Yine Dost Beykoz aracılığıyla Taner Mert'e teşekkürlerini ileten Saniye Efe, "Sağolsun Taner Bey bizim toplantı salonumuz ve konukları ağırladığım odamla yakından ilgilendi. Özellikle tavanlardaki yenilik bizleri çok sevindirdi. Allah razı olsun..." dedi. Dost Beykoz'u odasında ağırlayan Saniye Efe, yurt dışında balayı için bulunduğu sırada bir arkadaşının kendisine hediye olarak getirdiği deri yüzeyli darbukayı gösterdi. Sevgiyi paylaşmanın güzelliğinden de bahseden TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe, hem sevdikleri hem de sevenleriyle dernek olarak gurur duyduklarını kaydetti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz