Kültür

Beykoz Diriliş Ertuğrul ile altın çağa ilerliyor

Beykoz Diriliş Ertuğrul ile altın çağa ilerliyor
02.05.2016 17:25
| | |
6195

Dizilere ve filmlere ev sahipliği yapan Beykoz, Diriliş Ertuğrul dizisi ile yakaladığı ivmeyi altın çağa dönüştürebilecek mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan tutunda, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan yardımcısı Yalçın Akdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Yalçın Topçu ve bir çok ünlü siyasetçinin yolu bu vesile ile Beykoz’da düştü.

Beykoz Riva’da çekimleri devam eden Diriliş Ertuğrul setinin son ziyaretçileri ise Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin birçok belediye başkanından oluşan üyeleri oldu.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in de aralarında olduğu TDBB Yöneticileri çekimleri Beykoz Riva’da yapılan Diriliş Ertuğrul setini ziyaret ederek dizinin sanatçıları, senaristi ve yönetmeniyle bir araya geldi. 

Osmanlı Devleti’nin kuruluş sürecini anlatan ve TRT1’de Çarşamba akşamları ekrana gelen Diriliş Ertuğrul dizi setini ziyaret ederek kamera arkasında bir süre dizinin çekimlerine eşlik eden TDBB üyelerine, çalışmalarla ilgili bilgiler verildi.

Oba ziyaretine Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak katıldı.

Dizinin yapımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ kamera arkasında TDBB Üyeleri, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve beraberindekilere çekimlerin nasıl yapıldığını aktardı.

Yayınlandığı ilk günden itibaren reyting rekorları kıran dizinin Kayı Obası sahneleri Beykoz Riva’da kurulan platoda, saray ve bazı sahneler ise Deri Kundura Fabrikası’nda çekiliyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Diriliş Ertuğrul, Ziyaret, TDBB

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"