Beykoz Diriliş Başkanları’ndan Referanduma ‘EVET’

  • Güncelleme: 29.01.2017 19:20
  • Okunma: 6231 kez
  • Yorum: 0
Başkanlığını Recep Halil Gültekin’in yaptığı Diriliş Başkanları Beykoz Şubesi Dernek Merkezi’nde bir kahvaltı düzenledi.
Beykoz Diriliş Başkanları’ndan Referanduma ‘EVET’

Dernek Başkanı, kahvaltıda Cumhurbaşkanlığı Sistemini getiren Anayasa Değişikliği Paketine aldıkları karar sonucu “EVET” diyeceklerini söyledi.

Yalıköy’de bulunan Dernek Merkezi’ndeki kahvaltıya Siyasi Parti İlçe Başkanlarının da davet edildiği belirtilirken sadece AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’ın katılması dikkat çekti.

STK Temsilcilerinden Mesudiyeliler Derneği Başkan Vekili Mustafa Ersoy, Bayburtlular Dernek Başkanı Salih Kılıç, Bulancak Derneği Başkanı Abdullah Yümsel, Rizeliler Dernek Başkanı Mikail Akyıldız, Batumlular Dernek Başkanı Ali Kemal Kılıç programda yer alan isimler oldu.

Açılış ve selamlama konuşmasında Dernek Başkanı Recep Halil Gültekin Diriliş Başkanları’nın ihtiyaçtan dolayı kurulduğunu belirterek, “dünya genelinde 3 milyona yakın üyesi olan kuruluşumuzun içinde ne bir vatan haini, ne de bir haşhaşi bulamazsınız” dedi. Gültekin sözlerine şöyle devam etti; “bu oluşumda her görüşten, her meşrepten insan vardır. Dolayısıyla tüm siyasi parti temsilcilerini davet ettik. Sağ olsun AK Parti ilçe başkanımız teşrif etti.”

Beykoz’un sosyal ve kültürel alandaki sorunlarına ilgin kısa bir değerlendirme yapan Gültekin daha sonra Diriliş Başkanları Genel Merkezi olarak aldıkları bir kararı bildirdi.

Gültekin, “Anayasa Değişikliği Referandumunda Diriliş Başkanları olarak EVET oyu kullanacağız. Bu genel hepimizin istişare sonucu ortak aldığımız bir karardır. Zira ülkemiz adı konulmamış bir savaşın içerisindedir ve bu savaştan galip ayrılmanın yolu tek başlılık ve liderlikten geçtiğine inanıyoruz. Diğer her türlü sorun ve arayış teferruattır. Bu gün ülkemize sahip çıkmazsak yarın birçok şey için çok geç olabilir.” dedi.

Gültekin’in ardından söz alan AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, “kendilerini mahallenin delileri olarak tanımlayan bu kardeşlerimiz çok kısa zamanda kolektif ve başarılı bir organizasyon olduklarını gösterdiler. Kendilerini tebrik ediyorum. Bu yıl Cumhuriyet tarihinin ve hatta ondan da öncesinin belki de en zor yılı olacak. İnşallah bu yılı atlatabilirsek inanın bana bu gün sahip olduğumuz zenginlikleri önümüzdeki yıl en az beşle çarpacağız. Bu güne kadar bizi şucu-bucu diye böldüler. Bu bölünmüşlüğün üstünü örtme zamanıdır. Bunu başardıktan sonra eskiden olduğu gibi dünyaya barış ve adalet dağıtmaya devam edeceğiz inşallah” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz