Beykoz Devlet Hastanesinde tedbirler arttırıldı

  • 0
  • 13449
Beykoz Devlet Hastanesinde tedbirler arttırıldı
Beykoz Devlet Hastanesinde tedbirler arttırıldı
Beykoz Devlet Hastanesinde tedbirler arttırıldı
Beykoz Devlet Hastanesinde tedbirler arttırıldı

Son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarının artış göstermesi Sağlık Bakanlığını devlet hastanelerinde tedbir almaya zorladı.

Bu çerçevede Beykoz Devlet Hastanesi’nin giriş kapılarına detektör cihazları kuruldu. Daha önce birçok kapıdan giriş yapılan Beykoz Devlet Hastanesine artık 3 kapıdan giriş yapılabiliyor.

Güvenlik tedbirleri kapsamında vatandaşlar görevlilerin gözetiminde detektör cihazından geçtikten sonra hastaneye giriş yapabilirken, yasal olarak taşınması suç olan silah, bıçak gibi unsurlarında içeriye sokulmasına müsaade edilmiyor. Ruhsatlı silahlar ise tutanak karşılığında emanete teslim ediliyor, hastane çıkışında ise yine tutanak karşılığında sahibine veriliyor.

Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Süleyman Erdoğdu ise, yeni uygulamayı “sağlık çalışanlarımıza yönelik artan şiddet olaylarına karşın Sağlık Bakanlığımızın talimatlarını yerine getiriyoruz” şeklinde açıklıyor.

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarının sıklıkla olmaya başladığını ve yaşananların bütün camiada üzüntüye neden olduğunu dile getiren Başhekim Erdoğdu, Sağlık Bakanlığı’nın, hastanelerin giriş kapılarına detektör cihazı koyma uygulamasının bütün Türkiye’de yapılacağını, verilen talimat üzerine kendilerinin hızlı bir şekilde uygulamayı hayata geçirdiklerini söyledi.

Başhekim Erdoğdu, hastaneye gelen vatandaşların güvenlik kurallarına riayet etmelerini, kapılardan geçerken görevlilere kolaylık sağlamalarını istedi.     

Haber Merkezi

 

 

Milli Görüş Lideri Beykoz’u ziyaret edecek
Önceki Milli Görüş Lideri Beykoz’u ziyaret edecek
Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Sonraki Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz