Beykoz Devlet Hastanesinde kınama eylemi

  • 0
  • 9205
Beykoz Devlet Hastanesinde kınama eylemi
Beykoz Devlet Hastanesinde kınama eylemi

Beykoz Devlet Hastanesi Kardiyoloji polikliniğinde görevli bayan çalışana, yine iki bayanın şiddet uygulaması tepkilere neden oldu.

Hastane çalışanı H.Y’ye yönelik iki bayan hasta yakının şiddet uygulaması hastane çalışanlarınca tepkiyle karşılandı. Sağlık çalışanı işçiler bir araya gelerek yaşananları protesto etti.

Bir basın açıklaması yapan işçiler, sağlık çalışanına yönelik şiddet teşebbüsünde bulunan kişilerin bayan olmasının toplumumuz adına utanç verici bir durum olduğunu ifade ettiler.

Yaklaşık 50 dolayında işçinin bir araya geldiği toplantıda açıklamayı işçiler adına Gökmen Balcı yaptı.

Balcı açıklamasında, “22 Ağustos 2023 tarihinde saat 11.55 sıralarında Kardiyoloji Polikliniğinde çalışan mesai arkadaşımız H. Y. ye yönelik görevi başında şiddet eğiliminde bulunulması üstelik bu teşebbüste bulunan kişilerin kadın olması toplumumuz adına utanılacak bir durumdur.” ifadelerine yer verdi.

“Beykoz Devlet Hastanesi çalışan işçileri olarak mesai arkadaşımıza yönelik bu davranışı şiddetle kınıyor, konunun yasal boyutunun takipçisi olacağımızı buradan ilan ediyoruz.” cümlelerinin yer aldığı açıklamanın devamında şöyle denildi:

“Sağlık çalışanlarına yönelik her geçen gün artış gösteren şiddet olaylarına karşı gerekli tedbirlerin alınmasını ivedilikle bekliyoruz. Yaşamış olduğu tatsız olay nedeniyle arkadaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor tüm mesai arkadaşlarımıza hayırlı çalışmalar diliyorum.”

Öte yandan yaşanan olayla ilgili Beyaz Kod verildiği ve soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Haber Merkezi

Beykoz Merkez'de çalışmaların ne zaman biteceği belli değil
Önceki Beykoz Merkez'de çalışmaların ne zaman biteceği belli değil
Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Sonraki Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024