Beykoz Devlet Hastanesi Yönetimi’nde değişiklik

  • Güncelleme: 25.02.2015 12:08
  • Okunma: 24247 kez
  • Yorum: 0
Türkiye Kamu Hastaneler Birliği iki yılda bir yapmış olduğu sözleşmeli yönetici atamalarını gerçekleştirdi. Bu değişiklik Beykoz Devlet Hastanesi’ni de etkiledi.
Beykoz Devlet Hastanesi Yönetimi’nde değişiklik

Türkiye’deki bütün kamu hastanelerinde yapılan değişiklikler 1 Ocak 2015 itibari ile yürürlüğe girdi. Buna göre tatil sonrası herkes yeni atandığı yerde görevine başlayacak.

Bu değişliklerle birlikte, İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Kurucuları arasında yer alan Dr. Kemal Memişoğlu, daha önce vekâleten yürüttüğü Genel Sekreterlik görevine bu kez asaleten atanırken, yine beykoz halkının yakından tanıdıığı Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi iken, Bursa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri olarak atanan ve iki yıl bu görevi yürüten Op. Dr. Yavuz Baştuğ yeni dönemde İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği İdari Hizmetler Başkanlığı’nı yürütecek.

Diğer yandan yeni dönemde hastane Başhekimlikleri ayrı bir makam olmaktan çıkarılırken hastane yöneticileri hem hastane yöneticisi hem de başhekim olarak görev yapacak.

Türkiye Kamu Hastaneler Birliği tarafından yapılan atamalarda Beykoz Devlet Hastanesi’nde de önemli ölçüde değişikliğe gidildi. Buna göre Beykoz Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Yaşar Çelik’in yerine daha önce Maltepe Devlet Hastanesi Başhekimi ve Yöneticisi olan Op. Dr. Süleyman Erdoğdu atandı.

Daha önce Başhekim olan Op. Dr. Abdurrahman Besler, yeni dönemde görevine başhekim yardımcısı olarak devam edecek. Yine uzman Doktor Oğuz Ayhan’da başhekim yardımcısı olarak görevini sürdürecek…  

Beykoz Devlet Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürlüğü’ne daha önce aynı hastanede görev yapan Nurten Önde getirildi. Yardımcılıklarında ise Necla Işık ve Serçin Kazan kaldı.

Beykoz Devlet Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü Halis Demir, İstanbul Erenköy Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’ne yine İdari ve Mali İşler Müdürü olarak atandı. Beykoz Devlet Hastanesi Bakım Hizmetleri Müdürü Güliz Domaç, Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık ve Bakım Hizmetleri Müdürü oldu. Yerine ise Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık ve Bakım Hizmetleri Müdürü Necibe Köse atandı.

Beykoz Devlet Hastanesi Yönetici ve Başhekimi Süleyman Erdoğdu kimdir?     

1961 Ağrı-Diyadin doğumlu olup aslen Gümüşhane’lidir. 1977 Gümüşhane Lisesi mezunu ve TÜBİTAK Matematik Birincisidir.

Tıp eğitimine Hacettepe Tıp Fakültesi’nde İngilizce hazırlık okuyarak başladı ve 1985’de Trabzon’da bitirdi. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Patoloji Anabilim Dalında 2 yıl mecburi hizmet yaptı. Haydarpaşa Numune Hastanesi’nden K.B.B. uzmanlığını aldı. 1992’de Sultanbeyli Devlet Hastanesinde başhekim yardımcısı olarak göreve başladı. 2003 yılında aynı hastanede Başhekim oldu.

Bu arada İşletme Fakültesi Lisans diploması ile Sağlık İşletmeleri ve Hastane Yönetimi Yüksek Lisans diploması alarak 3 üniversite mezunu oldu. Ayrıca Anadolu Üniversitesi’nin düzenlemiş olduğu Finansal Yönetim, Girişimcilik, Yönetim ve Organizasyon konularında sertifikalı eğitimler aldı.

2012 yılı sonlarında Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, Hastane Yöneticisi olarak göreve başladı. 2014’de Maltepe Devlet Hastanesi Başhekimliğine getirildi.

Erdoğdu, evli, 5 çocuklu olup orta derecede İngilizce ve Arapça biliyor.

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz