Beykoz Devlet Hastanesi'ni sarsan ölüm

  • 20.03.2015 11:47
  • Güncelleme: 12.03.2021 09:34
  • Okunma: 44263 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Devlet Hastanesi personeli Şenol Kayhı'nın geçirdiği beyin kanaması sonucu vefat etmesi mesai arkadaşlarında şok etkisi yaptı.
Beykoz Devlet Hastanesi'ni sarsan ölüm

2001 yılından beri Beykoz Devlet Hastanesi'nde çalışan Şenol Kayhı geçirdiği beyin kanaması sonucu vefat etti. Kayhı'nın ölümü Beykoz Devlet Hastanesi'nde derin üzüntü yarattı.

Beykoz Devlet Hastanesi Temizlik İşleri Biriminde görev yapan 1966 Mesudiye nüfusuna kayıtlı Şenol Kayhı bir hafta önce evinde beyin kanaması geçirdi. Yakınları tarafından çalıştığı Beykoz Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Kayhı, ilk müdahalenin ardından yoğun bakım ünitesi için Okmeydanı Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

Okmeydanı Yoğun Bakım Ünitesi'nde beş gün yaşam mücadelesi veren Şenol Kayhı hayatını kaybetti. Kayhı'nın vefatı Beykoz Devlet Hastanesi'nde derin üzüntü yaratırken, Hastane personeli 2 çocuğu olan Kayhı'nın ailesine destek olmak için seferber oldu.

Şenol Kayhı için Paşabahçe Merkez Camii'nde ikindi namazına müteakip cenaze namazı kılındı. Namaz önce Beykoz Devlet Hastanesi'ne getirilen Şenol Kayhı'nın naaşını arkadaşları çiçekler ve gözyaşlarıyla karşıladı.

Şenol Kayhı çok beyefendi bir insandı

Burada kısa bir konuşma yaparak Beykoz Devlet Hastanesi Yönetimi adına duygu ve düşüncelerini dile getiren hemşire Aylin Karayemişoğlu,  Şenol Kayhı'nın çok beyefendi ve çok saygılı bir insan olduğunu söyledi. Şenol Kayhı'nın 100 yıl önce Çanakkale Şehitleri'nin toprağa verildiği bir günde toprağa verilecek olmasının çok anlamlı olduğunu kaydeden Karayemişoğlu, Beykoz Devlet Hastanesi personeli olarak Şenol Kayhı'ya Allah'tan rahmet ve yakınlarına sabır dilediklerini söyledi.

Aylin Karayemişoğlu, Beykoz Devlet Hastanesi personeli olarak ailesi ve çocuklarının her zaman yanında olacaklarını belirtti.

Cenazede tatsız tartışmalar  

Öte yandan Şenol Kayhı'nın abisi de kısa bir konuşma yaparak, Beykoz Devlet Hastanesi personelinin elinden geleni yaptığını ve hepsine ayrı ayrı teşekkür ettiğini kaydederken, taşeron şirketlerde çalışan işçilerin iş yükünün ağır olduğundan yakındı. Abi Kayhı'nın bu sözleri Hastane personeli tarafından alkışlarla destek gördü.

Bu sözlerin üzerine yine hastane temizlik işleri personellerinden Necla Sağlam'da Şenol Kayhı'nın iş arkadaşı olarak bir iki kelime söylemek istediğini belirtti. Şenol Kayhı ile aynı meslekten olup, aynı iş altında ezildiklerini söyleyen Bayan Sağlam, "bu köle düzenine bir son verilsin istiyorum" şeklinde konuştu.

Yine aynı şekilde Şenol Kayhı'nın yakını olduğunu söyleyen bir şahısın, personele iş veren şefin adını sorunca ortam gerildi. Necla Sağlam, taşkınlık istemediklerini söyleyerek, ortamı yatıştırmaya çalışsa da, şahıs, bu kez de hastane personelinin yakasındaki Şenol Kayhı'nın fotoğraflarının çıkarılmasını istedi.

Ortamın yatışmayacağını gören İmam, hastane personelinden Şenol Kayhı'ya haklarını helal etmelerini ve ruhu için Fatiha okunmasını istedi. Bu arada ise, Şenol Kayhı'nın babası fenalık geçirdi. Kayhı'nın babasına ilk müdahale hastane doktorları tarafından yapıldı.

Kayhı'nın naaşı daha sonra cenaze namazı için Paşabahçe Merkez Camii'nde götürüldü. Burada, ikindi namazına  müteakip kılınan cenaze namazına İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneler Birliği İdari Hizmetler Başkanı Dr. Yavuz Baştuğ ve Beykoz Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Süleyman Erdoğdu'da katıldı.

Namaz sonrası Şenol Kayhı, Anadolukavağı'ndaki aile kabristanlığında ebedi istirahatgahına teslim edildi.  

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz