Beykoz Devlet Hastanesi’ne yeni başhekim yardımcısı

  • 0
  • 11731
Beykoz Devlet Hastanesi’ne yeni başhekim yardımcısı

Beykoz Devlet Hastanesi’nde boş olan başhekim yardımcılığı kadrosuna atama yapıldı.

Geçtiğimiz yılın son aylarında yapılan atamalarda Beykoz Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcılıklarına Dr. Numan Gündüz ve Op. Dr. Ömer Muharrem Yağcıoğlu’nun ataması yapılmıştı. Boş kalan bir yardımcılık kadrosuna ise Sağlık Bakanlığı tarafından yeni atama yapıldı.

Beykoz Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcılığına daha önce Hakkari Çukurca Devlet Hastanesi’nde Başhekim olarak görev yapan Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Aybala Toptan atandı.

Hakkari Çukurca Devlet Hastanesi’nde başhekim olarak görev yaptığı sırada yapmış olduğu çalışmalarıyla basında haberlere konu olan Cerrah Toptan, başarılı ameliyatlarıyla bölgede kısa sürede sevilen biri isim olmuştu.

Beykoz Devlet Hastanesindeki görevine başlayan Genel Cerrahi Uzmanı Aybala Toptan, Tıp, Sağlık Bilimleri, Cerrahi Tıp Bilimleri, Genel Cerrahi ve Cerrahi Onkoloji alanlarında çeşitli araştırmalar yaptı, hakemli üniversite dergilerinde ise makaleleri yayınladı.

Birçok hakemli kongreye de katılan Aybala Toptan, yurt dışı kongrelerinin yanısıra Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde innovatif tiroid kongresinde de konuşmacı olarak yer aldı.

Dr. Aybala Toptan 2018 yılında Hakan Toptan ile evlendi.

Haber Merkezi 

Beykoz’da Spor Okulları – 1… Beşiktaş
Önceki Beykoz’da Spor Okulları – 1… Beşiktaş
Millet İttifakı adayımı açıklıyorum
Sonraki Millet İttifakı adayımı açıklıyorum