Beykoz Devlet Hastanesi'ne yeni atama

  • Güncelleme: 05.10.2018 16:13
  • Okunma: 19755 kez
  • Yorum: 0
Metin Şafak'ın istifası sonrası boş kalan Beykoz Devlet Hastanesi İdari ve Mali Hizmetler Müdürlüğü'ne Selda Ceylan atandı.
Beykoz Devlet Hastanesi'ne yeni atama

Metin Şafak'ın istifa etmesi sonucu uzun süre vekaleten Mehmet Özgül'ün yürüttüğü Beykoz Devlet Hastanesi İdari ve Mali Hizmetler Müdürlüğü'ne, daha önce Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü olarak görev yapan Selda Ceylan getirildi.

Geçtiğimiz hafta başı itibariyle görevine başlayan Selda Ceylan'ın sağlık yöneticiliği konusunda tecrübeli biri isim olduğu ve İstanbul'daki değişik hastanelerde önemli görevlerde bulunduğu bildirildi.

Yaklaşık 17 yıldır sağlık camiasının içinde olduğunu ifade eden Bayan Ceylan, Beykoz'da olmaktan memnun olduğunu ve Beykoz Devlet Hastanesi'ni daha ileriye taşımak, hizmet kalitesini arttırabilmek için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini kaydetti.

Mesleğine hemşire olarak başladığını ve yüksek lisansını da hemşirelik üzerine yaptığını ifade eden Selda Ceylan, insanlara hizmet etmeyi hele insan hayatını konu alan sağlık gibi kutsal diyebileceğimiz bir alanda olmayı önemsediğini dile getirdi.

1981 yılında Kars'ta dünyaya gelen Selda Ceylan, ilk, orta ve lise öğrenimini memleketinde tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi'ni kazandı. 2009 yılında Fatih Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Hastane ve Sağlık Yöneticiliği Yüksek Lisans Programı'nı tamamlayan Selda Ceylan, 2016 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon Programı'nı bitirdi.

2017 yılında Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Kadın Sağlığı ve Hemşireliği Yüksek Lisans Programını bitirdi. Halen Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Sağlık Yönetimi Doktora Programına devam eden Selda Ceylan, aktif meslek yaşantısına 2001 yılında başladı.

Mesleki başarılarından dolayı çok sayıda takdirnamesi, teşekkür belgesi ve sertifikası bulunan, evli ve iki çocuk annesi olan Selda Ceylan'ın meslek yaşantısında görev yaptığı yerler ve birimler şöyle sıralandı:


2001-2007 yıllarında  İstanbul Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği Hemşiresi. 

2007-2009 yıllarında İstanbul Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yeni Doğan Kliniği Hemşiresi

2009-2012 yıllarında İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Yataklı Sağlık Hizmetleri Şubesi Birim Sorumlusu Şube Müdürü

2012-2015 yıllarında İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği İdari Hizmetler Başkanlığı Koordinatör Uzmanı

2015-2017 yıllarında ise Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü.

Haber Merkezi