Beykoz Devlet Hastanesi’ne kim operasyon çekti?

  • 0
  • 23255
Beykoz Devlet Hastanesi’ne kim operasyon çekti?
Beykoz Devlet Hastanesi’ne kim operasyon çekti?
Beykoz Devlet Hastanesi’ne kim operasyon çekti?

Beykoz Devlet Hastanesi’nde görev değişiklikleri yaşandı… Başhekim Süleyman Erdoğdu'nun görev yeri değişti.

Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Süleyman Erdoğdu’nun görev yerinin değişmesi tartışmaları da beraberinde getirdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Beykoz’a gelişinde bazı vatandaşların şikayeti üzerine görev değişikliği yapıldığına yönelik söylemler tepkilere neden oldu.

Bakan Fahrettin Koca’nın Beykoz’a yapmış olduğu ziyareti takip eden isimler ise vatandaşlardan Beykoz Devlet Hastanesine yönelik her hangi bir şikayetin olmadığını, genel sağlık politikalarına yönelik küçük çaplı konuların Sağlık Bakanı ile konuşulduğunu söyledi.

Dr. Süleyman Erdoğdu’nun başhekimlik görevinden alınarak görev yerinin değiştirmesine Beykoz’da çeşitli kesimler, “herkese kapısı açık olan bir başhekimin görevden alınması doğru olmamıştır” yorumunu yaparken, bazı teşkilat mensuplarının da şikayetçi çevreninin içinde olduğu iddia edildi.

Dr. Süleyman Erdoğdu ise İstanbul Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde branş hizmeti vermeye başladı. Başhekim Süleyman Erdoğdu, “ben koltuk meraklısı değilim daha geri dönmem” ifadelerini kullandı.

Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Süleyman Erdoğdu daha önce de çeşitli iddialar öne sürülerek yapılan şikâyetler üzerine görevden alınmış, şikâyetlerin asılsız olduğunun anlaşılması üzerine 8 ay sonra görevine geri dönmüştü.

Başhekim Erdoğdu’nun görevden alınmasına Yeniden Refah Partisi Beykoz İlçe Başkanı Mikail Akyıldız, İHH Beykoz Temsilcisi Ekrem Tuncer ve Beykoz Gümüşhaneliler Derneğinin de aralarında olduğu geniş kesimler tepki gösterdi.

Beykoz Gümüşhaneliler Derneği bir açıklama yayınlayarak şöyle dedi:

“Beykoz Devlet Hastanesinin Başhekimi kıymetli hemşerimiz Sayın Süleyman Erdoğdu, ülkemiz genelinde yaşanan sağlık kurumlarındaki doktor ve randevu sıkıntısı sadece Beykoz Devlet Hastanesinde varmış ve bunun sorumlusu kendisiymiş gibi muamele görerek görevinden alındı.

Araştırma yapmadan verilen bu haksız kararı ve muameleyi kınıyoruz.”

Öte yandan, görev yeri değişen Başhekim Süleyman Erdoğdu'nun görevini Başhekim Yardımcısı Dr. Numan Gündüz'ün vekaleten yürüttüğü bildirildi.

Haber Merkezi 

Muhalefet seçmeni için iktidar olmanın yolu
Önceki Muhalefet seçmeni için iktidar olmanın yolu
Ekrem İmamoğlu Beykoz İlçe Başkanını evinde ziyaret etti
Sonraki Ekrem İmamoğlu Beykoz İlçe Başkanını evinde ziyaret etti