Beykoz Devlet Hastanesi'ne hemşire takviyesi

  • 0
  • 14883
Beykoz Devlet Hastanesi'ne hemşire takviyesi
Beykoz Devlet Hastanesi'ne hemşire takviyesi
Beykoz Devlet Hastanesi'ne hemşire takviyesi
Beykoz Devlet Hastanesi'ne hemşire takviyesi

Yaklaşık bir ay önce 28 doktorun atamasının yapıldığı Beykoz Devlet Hastanesine şimdi de hemşire takviyesi yapıldı.

Beykoz'da Kovid-19 vakalarının artması üzerine görevlendirilen yeni hemşireler Beykoz Devlet Hastanesinin diğer personeli tarafından sevinçle karşılanırken, kısmi olarak bir rahatlamaya neden olacağı yorumları yapıldı.

Sağlık Bakanlığı, Beykoz Devlet Hastanesi'ne; daha önce Sancaktape İlhan Varank Eğitim Araştırma ve Sancaktape Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanelerinde görev yapan 25 hemşireyi geçici olarak görevlendirdi.

Dün Beykoz Devlet Hastanesi'nde görevlerine başlayan 25 hemşireye Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Fatih Küçüköztaş tarafından Kovid-19'a karşı bilgilendirme yapıldı. Bilgilendirmede, özellikle pandemi kıyafetlerinin nasıl giyilip nasıl çıkarılması gerektiğine vurgu yapıldı.

Dr. Küçüköztaş, koruyucu ekipmanların giyim sıralamasını; önce önlük, maske, gözlük ve eldiven olarak anlatırken, çıkarma işleminin ise bunun tam tersi olarak; eldiven, gözlük, maske ve önlük şeklinde olduğunu kaydetti.

Beykoz Devlet Hastanesi'ne yeni atanan hemşirelere Eğitim Hemşiresi Aylin Karayemişoğlu'da, hastanenin tanıtımı, işleyişi ve yöneticilerin konumu ile ilgili bilgilendirme yaparken, Enfeksiyon Hemşiresi Elif Taş'da Beykoz Devlet Hastanesi'nin pandemi işleyişi ile ilgili yeni hemşirelere bilgilendirme yaptı.

Beykoz Devlet Hastanesi'nin eğitimci kadrosu yeni hemşirelere hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Haber Merkezi         

Beykoz'a ilk bisiklet şampiyonluğu
Önceki Beykoz'a ilk bisiklet şampiyonluğu
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi