Beykoz Devlet Hastanesi’nde uzun kuyruklar oluştu

  • 15.06.2021 15:41
  • Güncelleme: 15.06.2021 15:49
  • Okunma: 10755 kez
  • Yorum: 0
Sağlık Bakanlığı’nın SSK’li çalışan tüm işçilere ve 40 yaşa aşılamanın başladığını duyurmasıyla sağlık kurumlarında yoğunluk meydana geldi.
Beykoz Devlet Hastanesi’nde uzun kuyruklar oluştu

Türkiye’nin birçok bölgesinde olduğu gibi Beykoz Devlet Hastanesi’nde de uzun kuyruklar oluştu. Sağlık Bakanlığı’nın yapmış olduğu duyuru sonrası Beykoz devlet Hastanesi’nde sabahın erken saatlerinden itibaren başlayan yoğunluk karşısında ek tedbirler alındı.

Beykoz Devlet Hastanesi’nde kurulan 10 aşı odasında 20 hemşire görev yaparken, oluşan yoğunluk karşısında aşı çalışmalarına destek vermesi amacıyla ek personel görevlendirildi. Sağlık Bakanlığı’nın aşı veritabanında yoğunluk nedeniyle zaman zaman yavaşlama meydan gelse de sağlık çalışanları günlük randevuları tamamlamak için yoğun çaba sarf ediyor.

Sabahın erken saatlerinde başlayan aşılama işlemi gece saat 24.00’a kadar devam ederken, Beykoz Devlet Hastanesi’nde bir günde yaklaşık 3 bin kişiye aşı yapılıyor.

Randevu alarak, aşı olmak üzere Beykoz Devlet Hastanesi’nde gelen vatandaşlar, görevlilerce altı kişilik gruplar halinde içeriye alınıyor. Özellikle BioNTech aşısı olacaklara bu uygulama yapılırken, Sinovac aşısında böyle bir uygulama yapılmıyor.

Aşısı yapılan vatandaşlar aşı sonrası yarım saat süre ile Beykoz Devlet Hastanesi’nde kurulan bekleme odasında gözlem altında tutuluyor. Bu esnada acil müdahale ekibi de aynı alanda hazır bekletiliyor.

Aşılamanın önemine dikkati çeken Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Süleyman Erdoğdu, bütün salgın hastalıklarda olduğu gibi bu salgınında aşılama ile üstesinden gelineceğinin altını çiziyor.

Yapmış olduğu açıklamada, zaman zaman oluşan yoğunluk karşısında vatandaşlardan sabırlı ve anlayışlı olmalarını isteyen Başhekim Erdoğdu, “sağlık personeli elinden gelenden fazlasını yapmaya çalışıyor, hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Aşılamada kapasiteyi arttırdıklarını da sözlerine ekleyen Başhekim Erdoğdu, bir süre daha maske, mesafe, temizlik kurallarına uyulması gerektiğini ifade ederek, “gevşememek lazım. Tedbirleri bir süre daha uygulamak önem arz ediyor. Güzel günler yakında inşallah” cümlelerine yer verdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Devlet Hastanesi, Aşı