Beykoz Devlet Hastanesi’nde periyodik değerlendirme

  • 05.05.2015 20:45
  • Güncelleme: 05.05.2015 22:10
  • Okunma: 9779 kez
  • Yorum: 1
Beykoz Devlet Hastanesi’nde, Kamu Hastaneleri Birliği tarafından 6 aylık dilimler halinde uygulanan periyodik değerlendirme toplantısı yapıldı.
Beykoz Devlet Hastanesi’nde periyodik değerlendirme

Değerlendirme toplantısına katılmak üzere İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Kemal Memişoğlu, Tıbbi Hizmetler Başkanı Op. Dr. Yavuz Baştuğ ve Mali Hizmetler Başkanı Vural Karakılıç Beykoz Devlet Hastanesi’ne geldi.

Beykoz Devlet Hastanesi’ne gelişlerinde, Hastane Yöneticisi ve Başhekimi Op. Dr. Süleyman Erdoğdu tarafından karşılanan heyet bir süre Erdoğdu’nun odasında dinlendi.

Daha sonra, tadilatı tamamlanan Beykoz Devlet Hastanesi K Bloğunda incelemelerde bulunan heyetin saat 16:00’da başlayan değerlendirme toplantısı 19.00’a kadar devem etti.

Üç saatlik değerlendirme toplantısı

Beykoz Devlet Hastanesi’nin tüm verilerinin masaya yatırıldığı toplantıya Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Op: Dr, Süleyman Erdoğdu’nun yanı sıra, Başhekim Yardımcıları Abdurrahman Besler, Oğuz Ayhan, İdari ve Mali Hizmetler Müdiresi Nurten Önde, Sağlık ve Bakım Hizmetleri Müdiresi Necibe Köse ve diğer idareciler katıldı.

Toplantıda, hasta memnuniyetini arttırmak amacıyla birimlerin kendi içinde elde ettikleri verilerin başlıklar halinde değerlendirilmesiyle birlikte, hasta memnuniyeti, hekim başına düşen hasta sayısı ve performansları, hasta haklarına yapılan başvurular, mali disiplin gibi konular üzerinde analizler yapıldı.

Öte yandan, verilerden yola çıkılarak alınacak tedbirler ve hasta memnuniyetini arttırmak amacıyla yeni uygulamalar da konuşuldu.

Periyodik değerlendirme toplantılarının, bağlı bulunulan Genel Sekreterlik tarafından altı ayda bir bütün kamu hastanelerinde yapıldığını kaydeden Beykoz Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Süleyman Erdoğdu, coğrafi manada bakıldığı zaman 250 bin nüfuslu Beykoz’a hizmet ettiklerini fakat Beykoz dışından da oldukça ciddi sayıda hasta kabul ettiklerini söyledi.

Özellikle Beykoz Devlet Hastanesi Tepeüstü Ek Hizmet Birimi’nde hizmet veren Fizik Tedavi Merkezi’nden Beykoz dışından çok sayıda vatandaşın yaralnadığını söyleyen Dr. Erdoğdu, “Sağlık Bakanlığımızın hayata geçirdiği sağlık politikalarından vatandaşın en iyi şekilde yararlanması için elimizdeki imkânlar çerçevesinde hiçbir fedakârlıktan kaçınmıyoruz. Elde ettiğimiz veriler çok iyi olmasına rağmen daha iyi olsun diye idareci arkadaşlarımız ve diğer personelimizle birlikte çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Amacımız sağlıkta kaliteyi arttırmak

İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneler Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Op. Dr. Yavuz Baştuğ’da, altı aylık dilimler halinde yapılan değerlendirme toplantılarının; sağlıkta kaliteyi artırmak, eksiklerin ve yanlışların yanında vatandaşların talepleri doğrultusunda yeni hizmet alanları açmak amacıyla yapıldığını söyledi.

Beykoz’da yaşayan birisi olarak Beykoz halkını iyi tanıdığını da ifade eden Dr. Baştuğ, Kamu Hastaneleri Birliği’nin kuruluş amacının kamu hastanelerinden hizmet alan insanların memnuniyet oranını arttırmak olduğuna işaret etti. “Bu uygulamayla birlikte kamu hastanelerine profesyonel bir yönetim anlayışını oturtmaya ve hatta özel hastanelerle hasta memnuniyeti açısından yapılan rekabette kamu hastanelerini en üst seviyede tutmaya çalışıyoruz” şeklinde konuşan Yavuz Baştuğ, “Beykoz Devlet Hastanesi’ni değerlendirdiğimizde elde ettiğimiz verilerin memnuniyet verici olduğunu görüyoruz” dedi.

Genel Sekreter Memişoğlu’ndan Hastane idarecilerine teşekkür

İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Kemal Memişoğlu ise toplantı sonunda, Beykoz Devlet Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Süleyman Erdoğdu ve diğer yöneticilere gayretleri nedeniyle teşekkür etti.

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

hüseyin usta (8 yıl önce)

Verdiği hizmetten memnun oldugumuz hastanemizi eğitim ve araştırma hastanesi olarak görmek isteriz.

Yorum Yaz