Beykoz Devlet Hastanesi'nde tadilat bitti.

  • Güncelleme: 25.02.2015 14:07
  • Okunma: 20271 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Devlet Hastanesi’nde 18 ay devam eden tadilat bitti.
Beykoz Devlet Hastanesi'nde tadilat bitti.

Tadilatın ardından İstanbul İl sağlık Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu ve İstanbul İl Özel İdaresi yetkililerine verdiği akşam yemeğiyle teşekkür eden Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Yavuz Baştuş'a basın mensupları yoğun ilgi gösterdi.

Yardımcısı Yaşar Çelik, Başhemşire Ayşe Kabacıoğlu, Başhemşire Yardımcısı Kader Apaydın ve Hastane Müdürü Nuh Terlemez ile birlikte basın mensuplarının karşısına çıkan Yavuz Baştuğ, kahvaltı sonrası hastanenin kapılarını basın mensuplarına açtı.

Kahvaltı sırasında basın mensuplarına çeşitli açıklamalarda bulunan Op. Dr. Yavuz Baştuğ, Beykoz Devlet Hastanesi’nde 1997 yılından beri dönüşümün devam ettiğini ifade ederek, yapılan çalışmaları anlattı.

5 yıllık sürede hastanenin büyük oranda revize edildiğini ve buna bağlı olarak Beykoz Devlet Hastanesi’nin, gerek fiziki gerekse tıbbi donanımıyla araştırma hastanesi olabilecek bir alt yapıya sahip olduğunu ifade eden Op. Dr. Baştuğ, Beykoz Devlet Hastanesi’nde yapılan revizyonun, Tepeüstü Hastanesi’nin, kendilerine bağlanmasıyla daha kolay olduğunu ve bu sayede hizmeti aksatmadıklarını söyledi.

Yapılan revizyonun 9 milyon 600 bin TL’ye mal olduğunu, buna rağmen, tıbbi manada bazı eksiklerin dışında değişimin günümüz ihtiyaçlarına cevap verecek bir yapıya ulaştığını kaydetti.

“Örnek bir hastanemiz var… Acil servisimiz gelişti. Önceden nakil hastane durumundaydık. 2008’den sonra tam teşekküllü olduk. Şu an Türkiye’de örnek bir acile sahibiz. Acil serviste, günlük 700-800 arası hasta geliyor. Bunu yanında, dahiliyesi ile birlikte çocuk servisini ideal bir acil servis olarak kurduk. Çocuk acil servisimiz dokuz yataklı ve iki odadan oluşmaktadır” şeklinde konuşan Başhekim, tüm çalışmaları Sağlık Bakanlığı’nın emirleri doğrultusunda yürüttüklerini söyledi.

Baştuğ şöyle devam etti: Dünya Sağlık Standartları kapsamında A-2 Gurubu hastanesi olduklarını ifade eden Başhekim Her şeyi üretecek durumdayız. Eğitim araştırma hastanesine çok yakınız. Yeterli sayıda doğumhaneye sahibiz. Hastanemiz tam olarak 60 yıllık bir geçmişe sahip. Modern bir ameliyathaneye kavuştuk. Oldukca güzel bir eğitim konferans salonumuz ve her odamızda ısıtma ve soğutma sistemimiz var.

23 doktor daha lazım…

Daha önce fiziki manada yenilenen ve donanım anlamında eski olan bir blokları olduğunu dile getiren Yavuz Baştuğ, 2013 sonuna kadar bu bloğu da yenilemeyi düşündüklerini ifade ederek, “şu an için eksikliğimiz doktor açığıdır” dedi.

“Şu an çocuklarımız için güzel bir kreş yapmaktayız. Açılışını ay sonunda yapacağız. İstanbul’da iki adet fizik tedavi rehabilitasyon merkezi var. Bizlerde Beykoz Tepeüstü Devlet Hastanesinin bir katını felçli hastaların fizik tedavisi için ayırdık. Çift vardiya hizmeti veriyoruz. Otopsilerin burada yapılmasına dair bir servisimiz var. Onkoloji servisimiz hizmet vermektedir. Personelimizin öğle yemeğinde dinlenebilmesi için yemekhaneyi 4. kata çıkardık. Hastanemizde 900 kişi çalışmaktadır. Büyük ameliyatlar dışında her türlü hizmeti veriyoruz” şeklinde konuşan Başhekim Yavuz Baştuğ, hastane acil servisinde uygulanan triaj sisteminin bir çok yerde örnek teşkil ettiğini ve acil servisin gereksiz yere meşgul edilmemesi gerektiğini dile getirdi.

Başhekim Baştuğ, hastanede yeni yapılan bölgeleri basın mensuplarına gezdirdi. Ameliyathane, yoğun bakım, laboratuar ve tek kişilik hasta odalarını gören basın mensupları“beş yıldızlı devlet hastanesi” demekten kendilerini alamazken, Baştuğ basın mensuplarına teşekkür etti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz