Toplum

Beykoz Devlet Hastanesi, Halk Eğitim Merkezi ve sonuç

Beykoz Devlet Hastanesi, Halk Eğitim Merkezi ve sonuç
06.05.2018 22:06
| | |
7597

Video galeri

Beykoz Devlet Hastanesi Toplum Sağlığı Merkezi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği sonucu ortaya çıkan manzara duygulandırdı.

Beykoz Halk Eğitim Merkezi’nin Beykoz Devlet Hastanesi Toplum ve Ruh Sağlığı’nda tedavi görenler için açmış olduğu kurslara katılan hastaların muhteşem gösterisi büyük beğeni topladı.

Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde yapılan programda, kursiyerler renkli görüntüler oluşturdu.  Şarkı söylemenin yanı sıra tiyatro gösterisi de yapan hastaların eğitmenlerinin heyecanı ise görülmeye değerdi.

Ruhsal tedavi gören hastaların sosyal çalışmalarda gösterdikleri başarı izleyenlerce takdir edilirken, gösteriler ise konuklara keyifli anlar yaşattı.

“Bizler sizlere hizmet için buradayız”

Programın açılış konuşmasını yapan Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Süleyman Erdoğdu, “Tabii ki bu bizim görevimiz, her şeyi yapacağız. Bizler sizlere hizmet için buradayız.” dedi.

“Bizler her zaman hastalarımıza iyi hizmet verebilmenin ve kaliteyi arttırabilmenin çabası içerisindeyiz. Belediyenin ev sahipliği ve teknik destekleriyle Halk Eğitim Merkezi çalışmalarına devam ediyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” şeklinde konuşan Erdoğdu, “biraz sonra hastalarımızın bir yıl boyunca neler yaptıklarını izleyeceğiz. Başarılı çalışmalarını da birlikte alkışlayacağız.” ifadelerine kullandı.

Beykoz İlçe Halk Eğitim Müdürü Mustafa Mamur

Erdoğdu’nun ardından konuşan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Mamur, halk eğitimin insanlara sosyal çalışmalarla hayatı ve yaşamayı sevdirmek gibi bir misyonu olduğunu ve eğitmenlerin bu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirdiği dile getirdi.   

“Bütün çalışmalara destek veriyoruz”

Beykoz İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necla Çağlayan’da konuşmasında, bütün kültürel ve sosyal çalışmalara ellerinden geldiği kadar destek vermeye çalıştıklarını kaydederek, “Halk Eğitim Merkezimiz daha önce de sağlık kurumuyla ilgili bir köşe hazırlamıştık. Galip Öztürk Sevgi Evleri'ne de destek vermiştik. Biz halkın ve Kaymakamımızın emrindeyiz. Biliyorsunuz okullar zaten halkın malı. Gece 22.00'ye kadar her türlü sivil kuruluşlarının emrindedir. Okullarımızda ramazan iftarları, seminerler oluyor. Hepimiz eğitim-öğretim için varız.” dedi.

Ahmet Katırcı: “Halk Eğitimimiz olağanüstü çalışmalar yapıyor”

Beykoz Halk Eğitim Müdürlüğü’nün olağanüstü çalışmalar yaptığını söyleyen Beykoz kaymakamı Ahmet Katırcı, “bizler de hepsine yetişmeye çalışıyoruz. Bugünün bir özelliği var özel insanların özel çalışmalarını izleyeceğiz. Ben daha önce bir kısmını yerinde izleme şansı buldum. Biraz sonra göreceksiniz ki o özel insanlar sizin için çok özel şeyler hazırladılar. Sanat aynı zamanda ruhun gıdası ve tedavilerin başıdır. Osmanlı zamanında tedaviler müzik ve sanatla yapılırdı. Bu etkinlikte emeği geçen bütün kurumlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Beykoz Yerel Basın dünyasından Ozan derviş’in sunumunu yaptığı programı, Beykoz belediye Başkan Yardımcısı Manolya Demirören Tekin, Beykoz Devlet Hastanesi Sağlık ve Bakım Hizmetleri Müdiresi Necibe Köse, İdari Hzimetler Müdürü Vekili Mehmet Özgül, Doğu Karadenizliler Derneği Başkanı Emin Yavuz, Beykoz Halk Eğitim Okul Aile Birliği Başkanı Taner Mert, Beykoz Artvinliler Derneği başkanı Mehmet Uzun ve İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük gibi isimlerde izledi.

Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Toplum Sağlığı Merkezi, Halk Eğitim

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"