Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi atandı

  • Güncelleme: 23.01.2018 13:23
  • Okunma: 18745 kez
  • Yorum: 3
Op. Dr. Süleyman Erdoğdu, daha önce görev yaptığı Beykoz Devlet Hastanesi’ne yeniden Başhekim olarak atandı.
Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi atandı

Kamu Hastaneler Kurumu’nun lav edilmesi ve tekrar İl Sağlık Müdürlüğü statüsüne geri dönülmesi üzerine oluşan geçiş sürecinde kısa bir süre Haydarpaşa Sultan Abdülhamid Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne doktor olarak görev yapan Süleyman Erdoğdu, yeniden Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimliği’ne atandı.

Bugün sabah saatlerinde Beykoz Devlet Hastanesi’ndeki görevine başlayan Başhekim Süleyman Erdoğdu, yapmış olduğu açıklamada Beykoz’da olmaktan mutlu olduğunu ifade ederken, “bizim kültürümüzde bir tabir vardır. ‘Devlete kafa tutulmaz’. Biz doktoruz, sağlıkçıyız, bu devlete bu millete hizmet etmek bizim görevimizdir. Devlet nasıl arzu ederse, bizim sorumluluğumuz buna uymayı gerektirir. Geçiş sürecinde kısa bir dönem boşluk oluştu. Bu sadece Beykoz’da değil, İstanbul’da birkaç hastanede yaşandı.” dedi.

Dr. Erdoğdu, “Beykoz Devlet Hastanesi’nde halkımıza hizmet etmeyi devam ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Öte yandan, devlet hastanelerinde, yönetici statüsünün kaldırıldığı ve hastanelerin en üst düzey yöneticilerin başhekimler olduğu bildirildi.

Beykoz Devlet Hastanesi'nde geçtiğimiz ay müdürlük ve başhakim yardımcılığı düzeyinde değişklikler yapılmış, her hangi bir Başhekim ataması yapılmamıştı. Beykoz Devlet Hastanesi'nde başhekimlik görevini vekaleten Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Abdurrahman Besler yürütüyordu.

Haber Merkezi     

Yorumlar (3 Yorum)

Hüseyin Genç (4 yıl önce)

Sayın Doktorum Beykoz Devlet Hastanesi'ndeki Başhekimlik görevine atanmaniza çok sevindim. Tebrik eder Allahtan daha önce olduğu gibi başarılarının devamını dilerim.

Adem Keleş (4 yıl önce)

Süleyman Beyi tebrik ediyorum.Halka hizmet,hakka hizmettir. Allah yardımcısı olsun. Adem Keleş.

Beykozlu (4 yıl önce)

Süleyman beyin tekrar başhekim olarak atanması ilçemiz açısından çok güzel bir haber.Kendisi örnek bir başhekim tekrar başarılar dilerim

Yorum Yaz