Spor

Beykoz destekli İstanbul Karması şampiyon oldu

Beykoz destekli İstanbul Karması şampiyon oldu
24.12.2018 14:34
| | |
2391

Beykoz Belediyepor'un 2 sporcu ve 1 antrenörle yer aldığı İstanbul Karması, Yalova’da yapılan Hentbol Ana Lig Grup maçlarını şampiyon olarak tamamladı.

Beykoz Belediyespor Kulübü bundan 5 sezon önce Hentbol Şubesini kurup resmi müsabakalara başlarken diğer yandan ise İlçe Genelindeki okullar nezdinde yapmış oldukları tarama ve özel söyleşi programları ile sağlam bir altyapı yapılanmasına gitmişti.

A Takım düzeyinde Milli Takıma oyuncular veren Boğaziçi ekibinde artık alt yaş grubu milli takımlarına da sporcu gönderme yolunda ilk ciddi adımlar Türkiye Genelinde düzenlenen Analig müsabakaları ile yaşanmaya başlandı gibi. Beykoz Belediyespor Hentbol Spor Okulları ve Altyapı Takımlar Teknik Sorumlus Salim Sefer’in Anadolu Yakası Kulüpleri adına Antrenör olarak görev ifa ettiği İstanbul Karmasında iki de Beykoz Belediyespor Sporcusu bulunmakta idi.

Küçükleri düzeyinde müsabakalarının yaşandığı Analigde İstanbul Karmasında Beykoz Belediyespor takımı sporcularından Furkan Yağız Yenigün ile Kaleci Emirhan Şen Yalova’da gerçekleşen Grup maçlarından Şampiyon olarak çıkan İstanbul Karmasında başarı ile görev yapan isimlerdendi.

Beykoz Belediyespor Hentbol Spor Okulları ve Altyapı Takımlar Antrenörü Salim Sefer yaptığı açıklamada, "Beykoz Belediyespor olarak bu işe gerçekten de çok yoğun bir mesai harcamaktayız. İlçeye yeni bir spor dalını kazandırmak, bunu yaparken de sıfırdan değişik yaş grupları oluşturmak gerçekten de meşakkatli bir şey. Gelinen noktada yüzlerce çocuk ve gencimizi bu spor dalı ile buluşturmak güzel ve gurur verici. Kulüp olarak Hentbol’da değişik yaş gruplarında karşılaşmalara çıkmaktayız. Bu zorlu süreç sonunda İnşallah bünyemizden nice Milli Sporcular çıkacak. Beykoz Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek, Kulüp Başkanımız Salim Öztürk ve bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan Hentbol Şube Sorumlumuz Ali Esat Yaşar, Genel Koordinatörümüz Akın Yenigün’e ve sporcu ailelerimize teşekkürlerimi iletmek isterim " diye konuştu.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Bekoz Spor Haberleri, Belediyespor, Yolava, Ana Lig

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"